Trwa ładowanie...
d2lau58

Wybory 2020. Lech Wałęsa napisał list do członków i sympatyków PiS. "Ratujcie nasze wspólne zwycięstwo"

Lech Wałęsa po raz kolejny uderzył w rządy PiS. - Był czas, kiedy byliśmy razem, nawet bracia Kaczyńscy pracowali dla mnie i ze mną. Budowali, a teraz Jarosław niszczy - napisał w mediach społecznościowych były prezydent.
Share
Wybory 2020. Lech Wałęsa krytykuje Jarosława Kaczyńskiego
Wybory 2020. Lech Wałęsa krytykuje Jarosława KaczyńskiegoŹródło: PAP
d2lau58

W swoim najnowszym wpisie na Facebooku Lech Wałęsa skomentował aktualną sytuację polityczną w Polsce. Odniósł się także do nadchodzących wyborów prezydenckich.

- Czasy, w których przyszło nam żyć nie są łatwe, rządy Kaczyńskiego doprowadziły kraj do gigantycznego poziomu nacjonalizmu, nienawiści, kierowania obywatela przeciwko obywatelowi, szaleństwa działań niekonstytucyjnych, niezgodnych z obowiązującym prawem oraz stanem rzeczy - stwierdziła legenda Solidarności w opublikowanym "liście do członków i sympatyków PiS".

Wałęsa zaatakował też bezpośrednio Jarosława Kaczyńskiego. - To on nas podzielił, skłócił, doprowadził do wykopania rowu nienawiści, zawiści, kłamstwa i zdrady - pisze były prezydent RP, twierdząc, że za spory polityczne w Polsce odpowiada prezes Prawa i Sprawiedliwości.

d2lau58

Zobacz także: Wybory 2020 r. prof. Antoni Dudek: Kaczyński mówiąc o "chamskiej hołocie" nie pomógł A. Dudzie

Wybory prezydenckie 2020. Lech Wałęsa uderza w PiS

W dalszej części wpisu Lech Wałęsa przekonuje, że obecnie w Polsce dochodzi do "niszczenia dorobku pokoleń".

d2lau58

- To właściwie prosta droga do gigantycznej zapaści gospodarczej, której początki odczuwane już są na samym dole, czyli w portfelach obywatela - dodaje były prezydent, podkreślając, że większość Polaków trapi "drożyzna", a rząd w swoich działaniach stosuje "sprytną politykę fiskalną".

Wałęsa zaapelował również do wyborców o udział w czerwcowym głosowaniu na prezydenta RP. - Macie szanse przejść do historii, opowiedzieć się za prawdą, sprawiedliwością, uczciwością, dobrem i Polską - napisał były lider Solidarności, prosząc o odwagę.

- Zróbcie to. (...) Pierwszy krok to zbliżające się wybory prezydenckie, a więc apeluję o odwagę w decyzji! (…) Ratujcie nasze wspólne zwycięstwo, ratujcie Polskę - zakończył wpis Lech Wałęsa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lau58

Podziel się opinią

Share
d2lau58
d2lau58
Więcej tematów