Trwa ładowanie...
d2rm5fe

"Wy k...y ciapate!" Rasistowski atak w bydgoskim tramwaju

• Sześcioro studentów z Turcji i Bułgarii zostało zaatakowanych w bydgoskim tramwaju
• Dwóch mężczyzn używało rasistowskich wyzwisk, doszło też do fizycznej przemocy
• Zarzuty usłyszy dwóch mężczyzn, którzy dziś zostaną przesłuchani

Share
d2rm5fe

"Wy k...y ciapate!" Takie słowa usłyszeli w bydgoskim tramwaju studenci z Turcji i Bułgarii. Grupa młodych ludzi została zaatakowana przez dwóch mężczyzn, którzy posunęli się także do rękoczynów. Studentom grożono śmiercią, w wulgarny sposób sugerowano powrót do ojczyzny. Całe zdarzenie nagrał jeden z jego świadków.

Na pochwałę zasługuje postawa motorniczego, który postanowił zatrzymać tramwaj pomiędzy przystankami, żeby uniemożliwić napastnikom opuszczenie pojazdu. Świadkowie zdarzenia wezwali policję. Funkcjonariusze zatrzymali trzech bydgoszczan, wszystkich pod wpływem alkoholu. Zarzuty usłyszy dwóch z nich, ponieważ uznano, że trzeci jedynie biernie przyglądał się całemu zdarzeniu. Podejrzani będą oskarżeni o napaść na tle narodowościowym. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie pierwszy taki incydent w regionie. Do podobnych zdarzeń dochodziło w Toruniu, gdzie ofiarami rasistowskich ataków również byli obywatele Turcji, studenci przebywający w Polsce w ramach programu wymiany Erasmus.

d2rm5fe

Podziel się opinią

Share
d2rm5fe
d2rm5fe
Więcej tematów