Trwa ładowanie...

Wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec policjantów, którzy nie zatrzymali Magdaleny R.

Olsztyńska policja wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy, którzy legitymowali Magdalenę R.- podejrzaną o zabójstwo dziecka i puścili ją wolno. Policjanci nie sprawdzili, że kobieta figuruje w rejestrze poszukiwanych.

Share
Wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec policjantów, którzy nie zatrzymali Magdaleny R.
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d1f4sqn

Podejrzaną o zabójstwo pięcioletniego syna, Magdalenę R. z Morąga poszukiwano listem gończym i zatrzymano w sobotę przed północą w jednym z olsztyńskich szpitali. O miejscu pobytu poszukiwanej zawiadomiła policję anonimowa osoba, która rozpoznała kobietę po publikacji jej wizerunku w mediach.

Poszukiwaną można było zatrzymać kilkanaście godzin wcześniej - przyznała olsztyńska policja. Zmotoryzowany patrol został wezwany przez pracownika jednego z hoteli do nietrzeźwej kobiety, która nie chciała opuścić pokoju i nie zapłaciła za pobyt. Interweniujący funkcjonariusze sprawdzili dokumenty i spisali personalia Magdaleny R. Zaraz potem ambulans zabrał ją do szpitala na odtrucie alkoholowe.

d1f4sqn

Zgodnie z przepisami funkcjonariusze mieli obowiązek sprawdzić dane kontrolowanej osoby w policyjnych systemach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tego nie zrobili. Sprawę zbada inspektorat komendy miejskiej, który w ciągu miesiąca przedstawi raport komendantowi.

- Wobec obu policjantów wszczęto we wtorek postępowanie dyscyplinarne. W przypadku potwierdzenia nieprawidłowości grożą im konsekwencje służbowe od nagany aż po wydalenie ze służby - powiedział rzecznik prasowy olsztyńskiej policji Krzysztof Wasyńczuk.

W sobotę przed południem - gdy policjanci legitymowali Magdalenę R. - jej nazwisko figurowało w policyjnych rejestrach jedynie jako osoby "poszukiwanej do sprawy". Po południu Sąd Rejonowy w Ostródzie wydał za nią list gończy.

Magdalenie R. przedstawiono zarzut zabójstwa pięcioletniego syna i aresztowano na trzy miesiące. Kobieta przyznała się do winy. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Ostródzie, a we wtorek przejęła je Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Z pierwszych ustaleń wynika, że kobieta udusiła chłopca i przez co najmniej kilka tygodni ukrywała zwłoki w wersalce w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu. Zbrodnię odkryła przed kilku dniami, pod nieobecność lokatorki, właścicielka lokalu, która powiadomiła o tym policję.

d1f4sqn

Podziel się opinią

Share
d1f4sqn
d1f4sqn
Więcej tematów