Trwa ładowanie...

Wstrząsające słowa Millera o śmierci syna. "Umarłem razem z nim"

- Umarłem wraz z synem – mówi we "Wprost" Leszek Miller po samobójczej śmierci syna. Z kolei tygodniki "Newsweek" i "DoRzeczy" bardzo dużo miejsca poświęcają filmowi Wojtka Smarzowskiego "Kler".

Share
Wstrząsające słowa Millera o śmierci syna. "Umarłem razem z nim"
Źródło: East News, fot: PIOTR GRZYBOWSKI
d3kx3jc

- Po śmierci Leszka nie wiem, jakim będę człowiekiem i co będę robił. Kiedy umiera ktoś bliski, umiera też cząstka nas – mówi Leszek Miller. I wyjaśnia, dlaczego odszedł z Kościoła i z jakich powodów odchodzi z polityki. W poniedziałkowym wydaniu "Wprost" będzie można znaleźć także wywiady z Januszem Gajosem i Arkadiuszem Jakubikiem, odtwórcami głównych ról w filmie "Kler", który jeszcze przed premierą wywołał burzliwą dyskusję w Polsce.

Film Smarzowskiego to temat okładkowy "Newsweeka" i "DoRzeczy". "Jarosław Kaczyński powiedział kiedyś, że ZChN to droga do dechrystianizacji Polski. Okazało się, że tę drogę sam z Rydzykiem wytyczył" – pisze we wstępie redaktor naczelny Tomasz Lis. W numerze jest także reportaż Pawła Reszki o dobrych stronach Kościoła. Dziennikarz pisze m.in. o kapucynie Szymonie Janowskim, który wydaje posiłki bezdomnym w Warszawie.

Na okładce "DoRzeczy" znajduje się tytuł: "Kler – anatomia nagonki na Kościół". - Smarzowski stawia tezę: Kościół to samonakręcająca się maszyna zła. I aby ją 'udowodnić', stworzył film przejaskrawiony i tendencyjny – pisze Piotr Semka w artykule "Film zły".

- Można się zżymać na Smarzowskiego, że zrobił film antyklerykalny metodami "Der Stürmera", można narzekać na bejsbolowy antykatolicyzm części komentatorów. Można, ale nic to nie daje. Lepsza jest zupełnie inna postawa – przekonuje Tomasz P. Terlikowski w tekście "Kościół po 'Klerze'".

d3kx3jc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Śnieg na Kasprowym Wierchu. Mógł zaskoczyć niejednego turystę

**

d3kx3jc

Podziel się opinią

Share
d3kx3jc
d3kx3jc
Więcej tematów