Trwa ładowanie...
d3wd8tr

Wstrząsające relacje uczestników zamachu. "Trupy, krew na ulicach"

- Ludzie płakali w samolocie, przeżywali, bo strzelali do nich, widzieli trupy leżące na ziemi i krew na chodnikach. Spotkała ich straszna tragedia - mówi dla Wirtualnej Polski Poldek Kublik z Halinowa o współpasażerach lotu do Polski, którzy przebywali w muzeum Bardo w Tunisie w czasie, gdy dokonano zamachu terrorystycznego. Inna z turystek opowiada o kobiecie, która w Tunezji spędzała podróż poślubną i w zamachu straciła męża. Grupa klientów biura podróży Itaka późnym wieczorem wróciła z Tunezji do Polski.

Share
d3wd8tr

Samolot z klientami biura podróży Itaka przyleciał z Monastyru i wylądował na stołecznym Lotnisku Chopina. Na zorganizowany przez Itakę tygodniowy i dwutygodniowy wypoczynek bądź na wycieczki objazdowe po Tunezji w sumie wyjechało 182 turystów.

Wcześniej do Warszawy z Tunezji wróciła pierwsza grupa z blisko 300 polskich turystów; byli to klienci takich biur podróży jak m.in. Sun&Fun Holidays, Neckermann Polska, czy Exim Tours. Po ataku terrorystycznym w Tunezji, biura podróży zawiesiły wyjazdy do tego kraju.

Według MSZ aktualny bilans ofiar ataku w Tunezji wśród polskich obywateli to trzy osoby zabite i 10 rannych. Jeden z dwóch Polaków zaginionych po zamachu w Tunisie został odnaleziony w szpitalu; jest ranny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podał w czwartek wieczorem MSZ.

Reporter: Joanna Stanisławska Zdjęcia: Karol Kostrzewski Producent: Dominika Płońska

d3wd8tr

Podziel się opinią

Share
d3wd8tr
d3wd8tr
Więcej tematów