WP

Wstępne wyniki sekcji zwłok Pauliny D. Sprawca ranił ją nożem w szyję, została pobita

- Wstępne ustalenia po sekcji zwłok potwierdziły, że przyczyną śmierci 28-latki były rany kłute szyi. Stwierdzono także obrażenia wskazujące na pobicie - poinformował Wirtualną Polskę prok. Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sekcja zwłok została wykonana w poniedziałek
Sekcja zwłok została wykonana w poniedziałek (Agencja Gazeta, Fot: Rafał Michałowski)
WP

W poniedziałek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Łodzi odbyła się sądowo-lekarska sekcja zwłok ofiary zabójstwa.

- Stanowczo zdementować należy pojawiające się w mediach informacje jakoby ciało kobiety zostało rozczłonkowane. Udało się zabezpieczyć nóż - który mógł stać się narzędziem zbrodni. Podczas sekcji zabezpieczono także materiały do dalszych badań. Prawdopodobne jest, że do zabójstwa doszło z motywów seksualnych - dodał prok. Kopania.

Jak powiedział prokurator, potrzebne będzie również przeprowadzenie szczegółowych badań dodatkowych, w tym badań toksykologicznych. - Chodzi o stwierdzenie, czy nie podano jej środków psychoaktywnych - wyjaśnił prok. Kopania.

WP

Areszt dla trzeciego podejrzanego

Dziś rozpatrywany był również wniosek o areszt dla zatrzymanego 38-letniego Gruzina.

- Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i aresztował na trzy miesiące 38-letniego obywatela Gruzji, który podejrzany jest o poplecznictwo, a więc podejmowanie działań mających na celu uniknięcie przez sprawcę zbrodni zabójstwa odpowiedzialności karnej, polegających między innymi na zacieraniu śladów. Usłyszał także zarzuty dotyczące niezawiadomienia o zabójstwie i składania fałszywych zeznań. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. Podstawą wniosku i decyzji w przedmiocie aresztowania była obawa matactwa i ukrywania się podejrzanego - poinformował WP Kopania.

Zarzuty w sprawie usłyszeli również 41-letni Gruzin i 44-letnia Białorusinka. Oni także spędzą w areszcie najbliższe trzy miesiące.

WP

Sprawca na wolności

Sprawca zabójstwa wciąż pozostaje na wolności. - Na obecnym etapie mogę powiedzieć jedynie, że trwają czynności mające na celu pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności karnej. Szersze informowanie na tym etapie może zniweczyć skuteczność naszych działań. Prokurator nie potwierdził ani nie zaprzeczył, czy sprawca nadal przebywa w Polsce - tłumaczy prok. Kopania.

- Aktualnie nikt więcej nie został zatrzymany - dodał prokurator.

Ostatni raz widziana w towarzystwie nieznanego mężczyzny

WP

28-latka w nocy z 19 na 20 października bawiła się w klubach na Piotrkowskiej w Łodzi. Wyszła stamtąd w towarzystwie kolegi około godz. 6:30. Znajomi rozstali się.

Ostatni raz kamery zarejestrowały Paulinę D. po godz. 8 rano w towarzystwie nieznanego mężczyzny. Śledczy ustalili, że jest to Gruzin. 28-latka weszła z nim do budynku przy ul. Żeromskiego. Kamery monitoringu już nie zarejestrowały momentu, w którym wychodziła.

Kobiety przez sześć dni szukała policja i prokuratura. W piątek niedaleko stawów w Łodzi odnaleziono zwłoki. Prokuratura poinformowała następnego dnia, że ciało najprawdopodobniej należy do 28-latki.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP