Qaqwqwrqw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wśród ofiar katastrofy w Madrycie nie ma Polaków

Wśród 153 ofiar śmiertelnych i 19 rannych w
środowej katastrofie samolotu MD-82 linii Spanair na lotnisku
Barajas w Madrycie znajdują się Hiszpanie oraz obywatele 11 innych państw - potwierdziły źródła rządowe w Madrycie. W samolocie nie było Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wśród ofiar katastrofy w Madrycie nie ma Polaków
(PAP/EPA)
Qaqwqwrqw

Cudzoziemcy - 19 osób - pochodzą z Niemiec, Bułgarii, Szwecji, Włoch, Kolumbii, Francji, Brazylii, Mauretanii, Turcji, Gambii i Indonezji.

Wśród ofiar katastrofy jest co najmniej sześć rodzin, w tym 5-osobowa rodzina z Niemiec - matka, ojciec i trójka dzieci. Ponad 20 ofiar to dzieci, wśród nich dwoje niemowląt.

W piątek rodziny ofiar nadal rozpoznawały ciała bliskich. Wiele zwęglonych szczątków można identyfikować jedynie za pomocą testów DNA. Do tej pory rozpoznano 50 ciał.

Qaqwqwrqw

Dyrekcja Spanair odmówiła udzielenia informacji na temat możliwych przyczyn wypadku. Dyrektor linii Marcus Hedblom oświadczył, że firma nie planuje przeglądu floty ani wycofania samolotów typu MD-82. Boeing, który w 1997 nabył firmę McDonnell Douglas, produkującą samoloty tego typu poinformował, że seria MD "jest bezpieczna".

Wyprodukowaliśmy ponad 1100 samolotów tej serii, z czego 80% jest nadal operatywna - powiedział rzecznik firmy. Wskaźnik wypadkowości tych maszyn wynosi 0,034 na milion godzin lotu, podczas gdy średnia światowa to 0,9.

W czwartek oficjalnie rozpoczęła pracę komisja badająca przyczynę wypadku. Wyniki jej pracy znane będą dopiero za kilka miesięcy.

Grażyna Opińska

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw