Trwa ładowanie...

Wśród ofiar katastrofy w Madrycie nie ma Polaków

Wśród 153 ofiar śmiertelnych i 19 rannych w
środowej katastrofie samolotu MD-82 linii Spanair na lotnisku
Barajas w Madrycie znajdują się Hiszpanie oraz obywatele 11 innych państw - potwierdziły źródła rządowe w Madrycie. W samolocie nie było Polaków.

Share
Wśród ofiar katastrofy w Madrycie nie ma Polaków
Źródło: PAP/EPA
d2v0gch

Cudzoziemcy - 19 osób - pochodzą z Niemiec, Bułgarii, Szwecji, Włoch, Kolumbii, Francji, Brazylii, Mauretanii, Turcji, Gambii i Indonezji.

Wśród ofiar katastrofy jest co najmniej sześć rodzin, w tym 5-osobowa rodzina z Niemiec - matka, ojciec i trójka dzieci. Ponad 20 ofiar to dzieci, wśród nich dwoje niemowląt.

d2v0gch

W piątek rodziny ofiar nadal rozpoznawały ciała bliskich. Wiele zwęglonych szczątków można identyfikować jedynie za pomocą testów DNA. Do tej pory rozpoznano 50 ciał.

Dyrekcja Spanair odmówiła udzielenia informacji na temat możliwych przyczyn wypadku. Dyrektor linii Marcus Hedblom oświadczył, że firma nie planuje przeglądu floty ani wycofania samolotów typu MD-82. Boeing, który w 1997 nabył firmę McDonnell Douglas, produkującą samoloty tego typu poinformował, że seria MD "jest bezpieczna".

Wyprodukowaliśmy ponad 1100 samolotów tej serii, z czego 80% jest nadal operatywna - powiedział rzecznik firmy. Wskaźnik wypadkowości tych maszyn wynosi 0,034 na milion godzin lotu, podczas gdy średnia światowa to 0,9.

W czwartek oficjalnie rozpoczęła pracę komisja badająca przyczynę wypadku. Wyniki jej pracy znane będą dopiero za kilka miesięcy.

Grażyna Opińska

d2v0gch

Podziel się opinią

Share
d2v0gch
d2v0gch
Więcej tematów