Trwa ładowanie...
ycipk-21mla1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wśród ofiar katastrofy w Madrycie nie ma Polaków

Wśród 153 ofiar śmiertelnych i 19 rannych w
środowej katastrofie samolotu MD-82 linii Spanair na lotnisku
Barajas w Madrycie znajdują się Hiszpanie oraz obywatele 11 innych państw - potwierdziły źródła rządowe w Madrycie. W samolocie nie było Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wśród ofiar katastrofy w Madrycie nie ma Polaków
(PAP/EPA)
ycipk-21mla1

Cudzoziemcy - 19 osób - pochodzą z Niemiec, Bułgarii, Szwecji, Włoch, Kolumbii, Francji, Brazylii, Mauretanii, Turcji, Gambii i Indonezji.

Wśród ofiar katastrofy jest co najmniej sześć rodzin, w tym 5-osobowa rodzina z Niemiec - matka, ojciec i trójka dzieci. Ponad 20 ofiar to dzieci, wśród nich dwoje niemowląt.

W piątek rodziny ofiar nadal rozpoznawały ciała bliskich. Wiele zwęglonych szczątków można identyfikować jedynie za pomocą testów DNA. Do tej pory rozpoznano 50 ciał.

ycipk-21mla1

Dyrekcja Spanair odmówiła udzielenia informacji na temat możliwych przyczyn wypadku. Dyrektor linii Marcus Hedblom oświadczył, że firma nie planuje przeglądu floty ani wycofania samolotów typu MD-82. Boeing, który w 1997 nabył firmę McDonnell Douglas, produkującą samoloty tego typu poinformował, że seria MD "jest bezpieczna".

Wyprodukowaliśmy ponad 1100 samolotów tej serii, z czego 80% jest nadal operatywna - powiedział rzecznik firmy. Wskaźnik wypadkowości tych maszyn wynosi 0,034 na milion godzin lotu, podczas gdy średnia światowa to 0,9.

W czwartek oficjalnie rozpoczęła pracę komisja badająca przyczynę wypadku. Wyniki jej pracy znane będą dopiero za kilka miesięcy.

Grażyna Opińska

ycipk-21mla1
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21mla1

ycipk-21mla1
ycipk-21mla1