Wrocław. Zakończył się remont Hali Stulecia. Uzyskano 1200 metrów dodatkowej przestrzeni
Hala Stulecia to jeden z symboli Wrocławia. Koncept architekta Maksa Berga cieszy oczy mieszkańców od grudnia 1912 roku. Właśnie zakończył się kolejny remont obiektu. Dotychczasową podłogę zastąpił nowy żelbetowy strop, a w podziemiach urządzono przestrzeń konferencyjno-targową.
31.03.2021 08:44
Hala Stulecia to obowiązkowy punkt na mapie wycieczkowej turystów odwiedzających Wrocław. Jej budowa formalnie rozpoczęła się w 1911 roku, a zakończyła w grudniu 1912 roku. Jak na owe czasy, był to niezwykle innowacyjny projekt, a jego twórcą jest wrocławski architekt miejski, Max Berg.
Wrocław. Zakończył się remont Hali Stulecia. Uzyskano 1200 metrów dodatkowej przestrzeni
Od wielu lat Hala Stulecia jest miejscem organizacji widowiskowych koncertów, wydarzeń kulturalnych czy targów. Aktualnie, z powodu pandemii, wszystkie wydarzenia są przekładane na inne terminy. Pozwoliło to na spokojnie wykonanie remontu, który był już niezwykle potrzebny.
Dotychczasową podłogę zastąpił żelbetowy strop, a w podziemiach urządzono nową przestrzeń konferencyjno-targową. Dzięki remontowi na poziomie -1 uzyskano 1200 metrów kwadratowych nowej powierzchni, która do tej pory była niedostępna. Plany zakładają, że w przyszłości będą się tam odbywać m.in. wystawy, bankiety czy konferencje.
Żelbetowy strop ma umożliwić organizowanie wydarzeń o dużym tonażu na poziomie 0. Oznacza to spore szanse na powrót do Hali Stulecia np. targów motoryzacyjnych, które wymagały mocnej konstrukcji podłoża, by zachować 100 proc. bezpieczeństwa. Pod kątem tego typu wydarzeń hala jest świetną lokalizacją, która oferuje nie tylko sporą powierzchnię i dobre warunki, ale także odpowiedni klimat.
Ponadto Hala Stulecia jest atrakcją turystyczną samą w sobie i bez wątpienia zachęca potencjalnych odwiedzających do wzięcia udziału w organizowanych w niej wydarzeniach.