Wrocław. "Wychowani, by pomagać". Piosenką zachęcają do oddawania krwi
Wrocławski Zespół Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nagrał piosenkę "Wychowani, by pomagać". Utwór ma zachęcać mieszkańców stolicy Dolnego Śląska do oddawania życiodajnego płynu. Z powodu koronawirusa i okresu wakacyjnego zapasy krwi we Wrocławiu są dramatycznie niskie.
Od początku pandemii koronawirusa Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zgłasza ogromne problemy dotyczące zapasów krwi. COVID-19 sprawił, że spora część wrocławian zrezygnowała z oddawania życiodajnego płynu. Początkowo związane było to z wprowadzoną ogólnonarodową kwarantanną, a następnie pojawiły się obawy co do zakażenia podczas wizyty w RCKiK.
Chociaż RCKiK wielokrotnie zapewniało, że oddawanie krwi w dobie koronawirusa jest bezpieczne, bo centrum zmieniło pewne zasady dotyczące wizyty w placówce, to jednak sytuacja nie uległa zmianie. Tymczasem okres wakacyjny sprawia, że zapotrzebowanie na cenny płyn jest znacznie wyższe. Zapasy w RCKiK Wrocław są na dramatycznie niskim poziomie. Tylko grupy AB jest nieco więcej w zbiorach centrum.
Wrocław. "Wychowani, by pomagać". Piosenką zachęcają do oddawania krwi
Aby zachęcić do oddawania krwi, wrocławscy pracownic RCKiK nagrali specjalną piosenkę o nazwie "Wychowani, by pomagać". Jest ona dedykowana przyszłym i obecnym honorowym dawcom krwi, którzy regularnie pomagają potrzebującym. Zrealizowana została w ramach #BloodChallenge2020.
Wrocław. Oddaj krew podczas wakacji - letnie zbiórki krwi
W okresie letnim, gdy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu przychodzi mniej dawców niż zwykle, organizowane są również wakacyjne akcje wyjazdowe.
W najbliższym czasie krwiobus, w którym będzie można oddawać krew, podstawiany będzie w następujących lokalizacjach:
- 18 sierpnia, Wrocławski Rynek
- 22 sierpnia, Rynek Psie Pole
- 26 sierpnia, Magnolia Park
Akcje odbywają się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Rejestrację dawców poprzedza sprawdzenie temperatury ciała, dezynfekcja rąk oraz wypełnienie formularza. Każdy musi też obowiązkowo mieć zakryte usta i nos.