Trwa ładowanie...

Wrocław. Wiceprzewodniczący Bundestagu odwiedził Dolny Śląsk. Rozmawiano o polsko-niemieckiej współpracy

Thomas Oppermann gościł we Wrocławiu. Wiceprzewodniczący Bundestagu spotkał się m.in. z prezydentem Jackiem Sutrykiem oraz marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim. W trakcie spotkań poruszano m.in. temat polsko-niemieckiej współpracy. Oppermann otrzymał też nietypowy prezent od prezydenta Wrocławia.

Wrocław. Wiceprzewodniczący Bundestagu odwiedził Dolny Śląsk. Rozmawiano o polsko-niemieckiej współpracyŹródło: Facebook.com
d35h9r3
d35h9r3

"W roku 30-lecia samorządu, w 75-lecie powojennego Wrocławia chcemy dać świadectwo naszych dobrych relacji z zagranicznymi przyjaciółmi. W tym trudnym postpandemicznym czasie jeszcze bardziej musimy zauważać siebie nawzajem, szukać wspólnych rozwiązań, współdziałać nie tylko krajowo, ale też ponadnarodowo" - takimi słowami swoje spotkanie z Thomasem Oppermannem skomentował Jacek Sutryk.

Sutryk i Oppermann rozmawiali o zacieśnianiu polsko-niemieckiej współpracy i efektownym wykorzystaniu środków europejskich. Prezydent Wrocławia przekazał też wiceprzewodniczącemu Bundestagu mały upominek. Jako że Oppermann jest wielkim fanem piłki nożnej, otrzymał koszulkę Śląska Wrocław ze swoim nazwiskiem.

Wrocław. Wiceprzewodniczący Bundestagu odwiedził Dolny Śląsk. Rozmawiano o polsko-niemieckiej współpracy

Thomas Oppermann spotkał się też z Cezarym Przybylskim, marszałkiem województwa dolnośląskiego. W tym spotkaniu uczestniczyli też m.in. Hans Joerg Neumann - Konsul Generalny Niemiec oraz Krzysztof Bramorski - pełnomocnik marszałka ds. kontaktów międzynarodowych.

ZOBACZ WIDEO: Ulewy w Bieszczadach. Nagranie z Nadleśnictwa Baligród

- Współpraca Dolnego Śląska, Wolnego Państwa Saksonia i Dolnej Saksonii trwa już przeszło dwadzieścia lat. Ten czas to wiele wspólnych projektów, przedsięwzięć i inwestycji. O tym wszystkim rozmawialiśmy z wiceprzewodniczącym niemieckiego Bundestagu. Spotkanie było też okazją do przekazania osobistego podziękowania na ręce przedstawiciela niemieckich władz federalnych za wsparcie przekazane Dolnemu Śląskowi podczas walki z epidemię koronawirusa - powiedział marszałek Cezary Przybylski.

d35h9r3

- To nie jest moja pierwsza wizyta w Polsce, ale pierwsza na Dolnym Śląsku. Jestem pod ogromnym wrażeniem poziomu rozwoju i zmian, jakie tu zachodzą. Cieszę się, że Dolny Śląsk otwiera biuro w Dreźnie. Uważam, że takie inicjatywy są bardzo cenne bo tworzą przestrzeń do budowania porozumienia między regionami i społeczeństwami - podsumował Thomas Oppermann.

Thomas Oppermann jest wiceprzewodniczącym Bundestagu od niespełna 3 lat. Wcześniej przez 15 lat związany był z Landtagiem Dolnej Saksonii, gdzie pełnił funkcje Rzecznika ds. polityki gospodarczej, Ministra Nauki i Kultury Kraju Związkowego Dolna Saksonia, czy też rzecznika ds. polityki prawnej. Z wykształcenia jest prawnikiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d35h9r3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35h9r3
Więcej tematów