Wrocław. Trwa modernizacja Panoramy Racławickiej. Obiekt może zostać otwarty wcześniej
Trwają prace modernizacyjne słynnej wrocławskiej Panoramy Racławickiej. Remont rozpoczął się w sierpniu 2020 roku. Jest szansa, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych dolnośląskich atrakcji otworzy się dla zwiedzających wcześniej niż planowano.
11.05.2021 20:27
Teoretycznie modernizacja słynnej Panoramy Racławickiej powinna się zakończyć do końca 2021 roku. Istnieje jednak szansa na to, że obiekt otworzy się dla zwiedzających dużo wcześniej, może nawet w lipcu.
Wrocław. Trwa modernizacja Panoramy Racławickiej. Obiekt może zostać otwarty wcześniej
Dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu, którego Panorama Racławicka jest jednym z oddziałów, zapewnia, że czynione są wszelkie starania, by udostępnić obiekt wcześniej niż planowano.
- Zdaję sobie sprawę, że ludzie są stęsknieni i chcą zobaczyć miejsce, które jest wizytówką Wrocławia, ale dokładną datę ogłosimy, kiedy będziemy mieli ostateczną pewność, dzisiaj zastanawiamy się nad końcem drugiego tygodnia lipca - mówi Piotr Oszczanowski w rozmowie z wroclaw.pl.
Dr Karauda: Powikłania płucne dotyczą także osób, które skąpo przechorowały COVID-19
Do tej pory Panoramę Racławicką odwiedziło 11 milionów ludzi. Taka liczba zwiedzających nie tylko imponuje, ale też daje do myślenia. Obiekt od 35 lat jest eksploatowany szczególnie intensywnie, nie dziwi więc fakt, że potrzebował odświeżenia. - Przypomnę, że przeszło tu już 11 milionów ludzi. To musiało pozostawić pewien ślad, stąd potrzebna była pierwsza wielka modernizacja samego budynku - dodaje Piotr Oszczanowski.
Według przedstawicieli Muzeum Narodowego we Wrocławiu, sam obraz Jana Styki i Wojciecha Kossaka jest w doskonałym stanie. - Modernizacja ma na celu podnieść komfort pobytu w tym miejscu, abyśmy dobrze zapamiętali wizytę i chcieli tu powrócić - stwierdza dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Zarządcy Panoramy Racławickiej są pewni, że po modernizacji obiekt stanie się jeszcze atrakcyjniejszy dla turystów. - Przekaz, który budujemy, musimy uczynić bogatym, intrygującym, stąd zmieniamy formułę edukacji, używamy mappingu, wielkich ekranów ciekłokrystalicznych. To, co jeszcze niedawno opowiadaliśmy, teraz będzie wyświetlane, prezentowane, ponieważ chcemy sprawić, że wizyta w Panoramie nie będzie jednorazowa - kończy Oszczanowski.