RegionalneWrocławWrocław. Sytuacja na porodówkach pod kontrolą. Mimo zamknięcia kliniki na Chałubińskiego

Wrocław. Sytuacja na porodówkach pod kontrolą. Mimo zamknięcia kliniki na Chałubińskiego

Klinika Ginekologii i Położnictwa przy ul. Chałubińskiego została zamknięta, bo wojewoda dolnośląski wyznaczył ją do opieki nad ciężarnymi chorymi na COVID-19. Władze regionu zapewniają jednak, że inne placówki radzą sobie dobrze z obecną sytuacją.

Wrocław. Sytuacja na porodówkach pod kontrolą. Mimo zamknięcia kliniki na Chałubińskiego
Wrocław. Sytuacja na porodówkach pod kontrolą. Mimo zamknięcia kliniki na Chałubińskiego
Źródło zdjęć: © Google Maps
Łukasz Kuczera

Trwa konflikt wokół Kliniki Ginekologii i Położnictwa we Wrocławiu przy ul. Chałubińskiego. Przed kilkoma dniami została ona zamknięta, po tym jak wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski wyznaczył ją do zajmowania się ciężarnymi chorymi na COVID-19.

Klinika na Chałubińskiego stoi pusta i czeka na ciężarne, które zakaziły się koronawirusem albo też podejrzewa się u nich wystąpienie COVID-19. Jej dyrekcja twierdzi, że budynek kliniki nie jest gotowy i przystosowany do tego, by równocześnie przyjmować zdrowe pacjentki i te zmagające się z koronawirusem.

Wrocław. Sytuacja na porodówkach pod kontrolą. Mimo zamknięcia kliniki na Chałubińskiego

Ze względu na zamknięcie kliniki przy ul. Chałubińskiego większą liczbę pacjentek mają przyjąć pozostałe szpitale we Wrocławiu.

Zjednoczona Prawica nie przetrwa? Ryszard Czarnecki komentuje doniesienia o przedterminowych wyborach

W ubiegłym tygodniu obyła się konferencja, podczas której wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski wraz z dyrektorem Szpitala Specjalistycznego przy ul. Henryka Kamieńskiego oraz dyrektorem Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza zapewnili, że na oddziałach położniczych wciąż są wolne miejsca oraz, że szpitale marszałkowskie są przygotowane na przyjęcie większej liczby pacjentek.

Podczas poniedziałkowego briefingu prasowego wicemarszałek wraz z dyrektorami tych dwóch placówek podsumowali sytuację na oddziałach położniczych. - Przyszłe mamy nie mają powodów do obaw, w naszych szpitalach z pewnością nie zabraknie miejsc i profesjonalnej opieki. Nie ma potrzeby szukania miejsc w szpitalach poza Wrocławiem - uspokaja wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Wrocław. Oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu przy ul. Kamieńskiego:

  • w czasie piątkowej doby odbyło się 7 porodów naturalnych oraz jeden poród z cesarskim cięciem. Na konsultacje zgłosiło się 16 pań, 6 zostało przyjętych na oddział. Jeśli chodzi o zajęte miejsca to jest ich 64, wolnych łóżek natomiast jest 6.
  • w czasie sobotniej doby odbyły się 4 porody w tym jedno cesarskie cięcie. Przyjęto 7 nowych pacjentek, na oddziale wciąż są wolne miejsca.
  • w czasie niedzielnej doby odbyło się 10 porodów, 6 cesarskich cięć. Na konsultacje zgłosiło się 6 pacjentek. Na oddziale przebywają 64 pacjentki - 2 na sali porodowej, 26 na patologii ciąży, 27 na oddziale położniczym, 9 na ginekologii operacyjnej.

Wrocław. Oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu im. Falkiewicza:

  • w czasie piątkowej doby odbyło się 9 porodów w tym 5 cesarskich cięć. Na oddziale wciąż są wolne miejsca w tym 11 miejsc na patologii ciąży. Szpital nadal może przyjmować pacjentki.
  • w czasie sobotniej doby odbyło się 9 porodów, na oddziale wciąż znajdują się wolne miejsca.
  • w czasie niedzielnej doby odbyło się 6 porodów w tym 3 cesarskie cięcia. Wolne miejsca zarówno na oddziale ginekologii jak i na oddziale położniczym.
Źródło artykułu:wroclaw.wp.pl
wrocławporodówkaCovid-19

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)