Wrocław. Śniadanie w parku, a może spływ kajakowy? Dzień Trójkąta już 5 września
Leniwe śniadanie w parku, spacery z przewodnikami, spływy kajakowe, dwa plenerowe koncerty, warsztaty dla dzieci i dorosłych, a przede wszystkim spotkania z sąsiadami. Strefa Kultury Wrocław organizuje kolejną odsłonę Dnia Trójkąta. Osiedlowe odkrywanie przyrody Przedmieścia Oławskiego odbędzie się w sobotę, 5 września. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na część obowiązywały będą zapisy.
- W tym roku chcemy pożegnać wakacje w zgodzie z naturą, dlatego też zapraszamy do wspólnego poznawania sekretów przyrody Przedmieścia Oławskiego - zachęcają koordynatorzy programu "Sąsiadujemy".
- Cieszymy się, że mimo trudności, jakie postawił przed nami wszystkim ten rok, razem z kilkunastoma osiedlowymi inicjatywami, miejscami, radą osiedla i sponsorem, Angel Poland Group, udało nam się przygotować rozbudowany i pełen wydarzeń program. 5 września spotkajmy się w plenerach osiedla, by w bezpieczny sposób przekonać się, co tak naprawdę w trawie Trójkąta piszczy! - dodają.
Wrocław. Śniadanie w parku, a może spływ kajakowy? Dzień Trójkąta już 5 września
Wrześniowe święto Przedmieścia Oławskiego rozpocznie przygotowane w duchu less waste leniwe śniadanie w parku na Niskich Łąkach. W samo południe w tym samym miejscu ruszy również Zielona Strefa Relaksu, w której nie tylko będzie można odpocząć i porozmawiać z sąsiadami, ale też zagrać w plenerowe gry, a także zrobić sobie pamiątkowy portret ze swoim zwierzęcym pupilem oraz spotkać się z przedstawicielami osiedlowych instytucji.
Tego dnia atrakcje czekają też nad brzegiem Oławy. Fani aktywnego spędzania czasu wyruszą stąd na trzy spływy kajakowe (do wyboru trasy "normalne" i surwiwalowa), duzi i mali odkrywcy świata zwierząt w specjalnej stacji badawczej odkrywać będą najmniejsze organizmy zamieszkujące rzekę, a miłośnicy malarstwa dołączą do warsztatów w plenerze.
W programie Dnia Trójkąta znalazły się też aż cztery tematyczne spacery, które rozpoczynać będą się w Zielonej Strefie Relaksu. Uczestnicy wędrówek pójdą szlakiem osiedlowych roślin i miejskiej przyrody, posłuchają ptasich historii, a wieczorem poszukają nietoperzy zamieszkujących osiedle. Ostatni spacer tłumaczony zostanie na Polski Język Migowy.
Naturalne emocje szykowane są też w sercu osiedla. W Muzeum Etnograficznym (ul. Traugutta 111-113) odbędą się skierowane do osób w każdym wieku warsztaty hafciarskie nawiązujące do roślinnej ornamentyki, w Przed·Pokoju H13 (ul. Hercena 13) wymienić będzie można sadzonkami na zielonym pchlim targu, a w dwóch centrach aktywności lokalnej stworzyć przydomowe zielniki. W Centrum na Przedmieściu (ul. Prądzyńskiego 37) rozegrana zostanie także kolejna odsłona Trójkonady, czyli osiedlowej wersji telewizyjnej Familiady (pojawi się oczywiście Karola Strasburgera z Trójkąta).
Pod wieczór na boisku przy IV LO (ul. Świstackiego 12-14) odbędzie się organizowany we współpracy z 17. Millennium Docs Against Gravity pokaz poruszającego filmu "Antropocen: epoka człowieka". Nie zabraknie też propozycji dla miłośników dobrego grania. Pośród zieleni Parku na Niskich Łąkach (przy Żabiej Kładce) będzie można posłuchać indie popowych dźwięków zespołu Oxford Drama - wrocławski duet po raz pierwszy zagra kilka utworów z nadchodzącego nowego albumu! Z kolei na placu Społecznym przed Impartem, na koniec pełnego wrażeń dnia, solidną dawkę elektroniki z domieszką disco dostarczy Fox in the Box.
Wrocław. Poczuj miętę do Trójkąta
Jak co roku, coś dla siebie znajdą też miejscy smakosze. Kilkanaście lokalnych kawiarni, restauracji i barów zaserwuje przysmaki za jedyne 3 złote! W tym roku wyjątkowa trójkątna akcja kulinarna potrwa dłużej – specjalna oferta dostępna będzie już od 29 sierpnia.
Wszystkie wydarzenia będą organizowane z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa i ostrożności. Organizatorzy proszą także o zabranie ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek). W związku z wyjątkową sytuacją i troską o bezpieczeństwo na część wydarzeń obowiązywały będą zapisy. Formularze rejestracyjne (m.in. na spacery i spływ kajakowy) dostępne będą od soboty, 29 sierpnia, na stronie internetowej Strefy Kultury.