Trwa ładowanie...

Wrocław. Politechnika Wrocławska przedstawiła plan funkcjonowania uczelni w semestrze zimowym. Zajęcia w formule hybrydowej

W związku z pandemią koronawirusa nadchodzący rok akademicki będzie wyjątkowy. Władze wszystkich uczelni musiały zareagować na sytuację epidemiologiczną w kraju. Politechnika Wrocławska poinformowała, że zajęcia odbywać się będą w formule hybrydowej.

Wrocław. Politechnika Wrocławska przedstawiła plan funkcjonowania uczelni w semestrze zimowym. Zajęcia w formule hybrydowejWrocław. Politechnika Wrocławska przedstawiła plan funkcjonowania uczelni w semestrze zimowym. Zajęcia w formule hybrydowejŹródło: PWr
d3ti046
d3ti046

Oznacza to, że studenci będą uczęszczać na zajęcia stacjonarne, przede wszystkim laboratoria oraz wychowanie fizyczne, ale wykłady i lektoraty w większości prowadzone będą w formie zdalnej. System hybrydowy ma zapewnić studentom oraz wykładowcom bezpieczeństwo.

Rektor PWr zapewnia, że plany zajęć zostaną przygotowane tak, aby w razie konieczności można było w łatwy sposób przestawić uczelnie na całkowicie zdalne nauczanie. Wszystko zależeć będzie od aktualnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej. Uczelnie muszą być przygotowane na każdą ewentualność tak, aby w razie zmian w trakcie roku akademickiego nie doszło do niepotrzebnego zamieszania.

Wrocław. Politechnika Wrocławska przedstawiła plan funkcjonowania uczelni w semestrze zimowym. Zajęcia w formule hybrydowej

Uczelnia twierdzi, że priorytetowo potraktowani zostaną studenci pierwszych oraz ostatnich semestrów. Ci pierwsi muszą się odnaleźć w studenckiej rzeczywistości, a drudzy mają przed sobą obrony inżynierskie, licencjackie czy magisterskie.

Szymon Hołownia o współpracy z celebrytami. Mówi o "telefonach z partii"

Forma prowadzenia zajęć na poszczególnych kierunkach może się różnić w zależności od wydziału. Dziekani będą informować swoich podopiecznych o podjętych decyzjach czy zmianach. Każdy kierunek ma swoją specyfikę, którą należy wziąć pod uwagę.

d3ti046

Taki jest plan Politechniki Wrocławskiej. Szczegóły dotyczące organizacji pracy w semestrze zimowym zostaną opublikowane po ukazaniu się zaleceń Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na nowy rok akademicki. Nastąpi to nie później niż 15 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ti046
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ti046
Więcej tematów