RegionalneWrocławWrocław. "Pociąg do kultury" wraca na tory. Dojedziemy znów do Berlina

Wrocław. "Pociąg do kultury" wraca na tory. Dojedziemy znów do Berlina

W ostatni weekend czerwca, na tory wraca popularne połączenie, umożliwiające bezpośredni dojazd z Wrocławia do Berlina. W związku z ograniczeniami spowodowanymi epidemią koronawirusa, liczba sprzedawanych biletów będzie jednak ograniczona.

Wrocław. "Pociąg do kultury" wraca na tory. Dojedziemy znów do Berlina
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Łukasz Kuczera

23.06.2020 17:54

Od piątku, 26 czerwca podróżni ponownie będą mogli skorzystać z połączenia kolejowego, łączącego stolice Niemiec i Dolnego Śląska. Koleje Dolnośląskie we współpracy z Deutsche Bahn przywracają weekendowe przewozy w ramach projektu "Kulturzug - Pociąg do Kultury".

- Cieszymy się, że możemy poinformować o pełnym przywróceniu pierwszego połączenia międzynarodowego, czyli relacji Berlin-Wrocław. Jednak ze względu na trwający stan epidemii oraz wdrożone procedury bezpieczeństwa, musieliśmy ograniczyć liczbę sprzedawanych biletów - komentuje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Wrocław. "Pociąg do kultury" wraca na tory. Dojedziemy znów do Berlina

Chcąc skorzystać z połączenia do stolicy Niemiec, warto zaplanować podróż z odpowiednim wyprzedzeniem. Za bilet normalny w jedną stronę podróżni zapłacą 79 zł, natomiast cena biletu ulgowego to 39,50 zł.

Połączenie z Berlina do Wrocławia zadebiutowało w 2016 roku, umożliwiając zachodnim sąsiadom odwiedzenie ówczesnej Europejskiej Stolicy Kultury. Duża popularność połączenia spowodowała wprowadzenie "Pociągu do Kultury" do stałego rozkładu jazdy.

- "Pociąg do Kultury" to doskonały przykład jak może wyglądać efektywna współpraca międzynarodowa na szczeblu samorządowym. Potwierdzają to niedawne - czwarte już, choć obchodzone w cieniu koronawirusa - urodziny tego połączenia; projektu, który w zamyśle miał trwać tylko przez rok, a tymczasem funkcjonuje nadal i jest bardzo popularny wśród podróżnych z obu krajów. Dlatego cieszę się, że jest to jedno z pierwszych kolejowych połączeń transgranicznych, które przywracamy po otwarciu granic przez rządy - powiedział Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Za realizację "Kulturzug - Pociąg do Kultury" po stronie polskiej odpowiadają Koleje Dolnośląskie, natomiast po stronie niemieckiej – Deutsche Bahn. W 2019 roku z połączenia skorzystało ponad 18 tysięcy pasażerów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)