Trwa ładowanie...

Wrocław. Miasto sprząta rowerowe wraki. Usuwa je Straż Miejska

Wraz ze wzrostem liczby rowerzystów, we Wrocławiu przybywa także rowerowych wraków. Najczęściej szpecą one krajobraz, strasząc brakiem kół czy zardzewiałą ramą. Taki pojazdami zajmuje się Straż Miejska.

Wrocław. Miasto sprząta rowerowe wraki. Usuwa je Straż MiejskaWrocław. Miasto sprząta rowerowe wraki. Usuwa je Straż MiejskaŹródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d1bqg04
d1bqg04

We Wrocławiu wraki rowerowe to nierzadki widok. Wzrost liczby rowerzystów spowodował, że przybywa również uszkodzonych i zniszczonych pojazdów. Najczęściej przypięte są do słupów lub stojaków bez kół, hamulców czy też z uszkodzoną ramą. Właśnie takimi rowerami zajmuje się Straż Miejska.

Wrocław. Miasto sprząta rowerowe wraki. Usuwa je Straż Miejska

Pojazdy niezdatne do użytkowania nierzadko zajmują stojaki. W związku z tym miasto przystąpiło do akcji usuwania wraków.

- Dostajemy wiele zgłoszeń o tego typu wrakach, które tarasują drogę lub po prostu zajmują miejsca postojowe rowerzystom, którzy nie mają potem gdzie zaparkować swojego jednośladu. Te wraki traktujemy tak samo, jak auta, które są trwale nieużywane. Brane są na lawetę i odholowywane na koszt właściciela - mówi portalowi wroclaw.pl Robert Paluch z sekcji rowerowej wrocławskiej Straży Miejskiej.

Gowin bez ogródek o Tusku. Przypomniał, co zrobił 8 lat temu

Służby nie usuwają jednak pojazdów bez ostrzeżenia. Początkowo strażnicy wieszają na rowerach zawieszki z informacją dla właściciela. - Wieszamy ją na ramie w widocznym miejscu. Na takiej zawieszce jest informacja, że jeżeli właściciel nie zabierze go w ciągu kilkunastu dni, to wrak na jego koszt zostanie odholowany. Niektórzy po przeczytaniu jej zabierają te rowery. Jednak nie wszyscy - dodaje strażnik miejski.

d1bqg04

Jak zauważa wroclaw.pl, stolica Dolnego Śląska jest pierwszym miastem w Polsce, w którym przeprowadza się akcję usuwania rowerowych wraków. - Akcja organizowana jest po to, by zrobić miejsca dla rowerzystów, którzy na co dzień jeżdżą po mieście. Krótko mówiąc, by mieli gdzie swoje rowery zaparkować - mówi Ula Jagielnicka z Zespołu ds. Mobilności Aktywnej UM Wrocławia.

Usunięte wraki będą czekać na odebranie przez właściciela na miejskim parkingu przez 6 miesięcy. Po tym czasie przejdą na własność gminy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1bqg04
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bqg04
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj