Trwa ładowanie...

Wrocław. Jacek Sutryk reaguje na wydarzenia z udziałem policji. Jest pismo do ministra spraw wewnętrznych i administracji

Jacek Sutryk zareagował na ostatnie kontrowersje, które pojawiły się po kolejnych interwencjach policji we Wrocławiu. W specjalnym apelu, wystosowanym do ministra spraw wewnętrznych i administracji, prezydent Wrocławia liczy na wyjaśnienie tragedii, które miały miejsce.

Wrocław. Jacek Sutryk reaguje na wydarzenia z udziałem policji. Jest pismo do ministra spraw wewnętrznych i administracjiWrocław. Jacek Sutryk reaguje na wydarzenia z udziałem policji. Jest pismo do ministra spraw wewnętrznych i administracjiŹródło: Materiały prasowe
dz6dgh1
dz6dgh1

Niestety, po raz kolejny w ostatnim okresie wrocławska policja znalazła się na świeczniku. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska, w komisariacie przy ul. Trzemeskiej, w maju 2016 roku życie stracił Igor Stachowiak. Po kilku latach od tamtych wydarzeń doszło do interwencji, po których również jest mnóstwo znaków zapytania.

Jedna z nich dotyczy interwencji pod koniec lipca we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Zakończyła się ona śmiercią 25-letniego Dmytro Nikiforenki z Ukrainy, a Komenda Miejska Policji we Wrocławiu zawiesiła już czterech funkcjonariuszy biorących udział w wydarzeniach tego wieczora.

Inna z rodzin oskarża z kolei policję o przyczynienie się do śmierci 29-letniego Łukasza, po tym jak mundurowi podjęli interwencję w jego mieszkaniu na Psim Polu.

dz6dgh1

Wrocław. Jacek Sutryk reaguje na wydarzenia z udziałem policji. Jest pismo do ministra spraw wewnętrznych i administracji

Nadmiar wydarzeń, po których można mieć wątpliwości, co do działań policji doprowadził do reakcji Jacka Sutryka. Prezydent Wrocławia wystosował specjalny apel do ministra spraw wewnętrznych i administracji. W liście do Mariusza Kamińskiego apeluje on o dokładne wyjaśnienie interwencji, które miały miejsce w ostatnim okresie.

"Od kilku dni mieszkańcy Wrocławia, a za pewne i całej Polski, poruszeni są szeroko opisywanymi w mediach wydarzeniami związanymi z interwencjami funkcjonariuszy policji we Wrocławiu. W obu opisywanych w mediach sprawach toczą się postępowania wyjaśniające. Obie sprawy, zarówno interwencję we Wrocławskim Ośrodku Pomocy Osobom Nietrzeźwym, jak i tę w mieszkaniu na wrocławskim Psim Polu, łączy tragiczny finał" - napisał Jacek Sutryk.

Protest medyków. Przewodniczący Porozumienia Rezydentów odpowiada Niedzielskiemu

"Jako Prezydent Wrocławia jestem mocno zaniepokojony tymi wydarzeniami. Rozumiem i podzielam emocje poruszające mieszkańców. Oczekuję szybkiego i transparentnego postępowania wyjaśniającego wszelkie okoliczności obu spraw. Jednocześnie deklaruję wszelką pomoc i udostępnienie wszelkich materiałów, które mogły pomóc w tym procesie" - dodał Sutryk.

dz6dgh1

Prezydent Wrocławia zwrócił uwagę na to, że magistrat co roku wspiera finansowanie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Ze środków miejskich finansowane są m.in. zakupy radiowozów czy niezbędnego sprzętu.

"Robimy to z przekonaniem, wierząc, że sprawnie działająca Policja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania demokratycznego państwa prawa. Ciesząca się zaufaniem obywateli Policja pełni niezwykle ważną rolę, stojąc na straży porządku prawa, zapewniając bezpieczeństwo i ład społeczny" - przekazał Sutryk w swoim apelu.

"Od lat zaufanie Polek i Polaków do munduru (nie tylko policyjnego) wzrastało. Jednak wydarzenia z ostatnich tygodni, a może nawet miesięcy czy lat, zostawiają rysę na wizerunku polskiej Policji. To niepokojące, dlatego liczę, w imieniu swoim, ale przede wszystkim Mieszkańców Wrocławia, na konkretne i efektywnie działania wyjaśniające. Proszę także Pana Ministra o objęcie osobistym nadzorem toczących się postępowań oraz podjęcie działań naprawczych przywracających należny szacunek dla munduru polskiej Policji" - podsumował prezydent Wrocławia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dz6dgh1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz6dgh1
Więcej tematów