RegionalneWrocławWrocław. Co będzie z turystyką

Wrocław. Co będzie z turystyką

Jak branża poradzi sobie z zastojem spowodowanym pandemią, jak sprawić, by turyści powrócili, jak najlepiej promować to, co regionalne, historyczne i wyjątkowe lokalnie - na te pytania będą starali się w środę odpowiedzieć uczestnicy Forum Promocji Turystycznej, obradujący we wrocławskim Hydropolis.

Po raz kolejny specjaliści z branży promocji turystyki obradują w Hydropolis
Po raz kolejny specjaliści z branży promocji turystyki obradują w Hydropolis
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Forum Promocji Turystycznej
Bach

To coroczne spotkane specjalistów z branży turystycznej, odbywające się już po raz siódmy. Uczestnikami są przedsiębiorcy z branży turystycznej, menadżerowie, specjaliści z zakresu promocji, dziennikarze, przedstawiciele samorządów. Współorganizatorami są Hydropolis i portal WaszaTurystyka.pl.

Dolny Śląsk. Czeka na turystów

Niewielkie miasta, które stają się planem popularnych produkcji filmowych, czy wręcz bohaterami filmów, odnotowują turystyczne sukcesy. Tak stało się na przykład z Sandomierzem, w którym dzieje się akcja popularnego serialu „Ojciec Mateusz”, emitowanego w telewizji od 2008 roku.

Dziś w tym mieście funkcjonują turystyczne atrakcje nawiązujące do tej telewizyjnej produkcji. Ksiądz z wielkimi talentami detektywistycznymi, jest patronem ścieżek miejskich i inspiracją do lokanych ofert gastronomicznych.

Zagadnieniem promocji kierunku turystycznego w przemyśle filmowym zajmować się będą uczestnicy forum. Porozmawiają również o ekologii i produktach regionalnych w promocji turystyki. Zdaniem organizatorów interesującym wątkiem rozważań może być także kompleksowy plan na promowanie historycznych miejsc i szlaków.

W sesji dotyczącej przyszłości promocji turystyki w Polsce weźmie udział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, przedstawiciel rządu - Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w resorcie rozwoju i pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki oraz Andrzej Kindler, przewodniczący rady Polskiej Organizacji Turystycznej.

Syberyjskie odkrycie. Naukowcy mylili się przez 30 lat

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)