Trwa ładowanie...

Wałbrzych. Wojna o swoje prawa. "Rok Kobiety" w 2021?

Mieszkanki Wałbrzycha planują mocniej zaangażować się w walkę o prawa kobiet. Wałbrzyszanki chciałyby, by rok 2021 w mieście był "Rokiem Kobiety". Ich pomysł to reakcja na ostatnie wydarzenia w Polsce. Chodzi m.in. o zaostrzenie prawa antyaborcyjnego.

Wałbrzych. Wojna o swoje prawa. "Rok Kobiety" w 2021?Wałbrzych. Wojna o swoje prawa. "Rok Kobiety" w 2021?Fot: Maciej Stanik
d4isdl7
d4isdl7

Wałbrzyszanki chciałyby, by rok 2021 był w ich mieście "Rokiem Kobiety", o czym informuje "Dziennik Wałbrzych". - Musimy coraz głośniej mówić o tych wszystkich sprawach, które dotyczą kobiet i z kobietami są związane - mówi lokalnemu portalowi Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

- Bez względu na wiek, bez względu na wykształcenie, bez względu na poglądy, które posiadamy, razem chcemy działać na rzecz kobiet w Wałbrzychu, dlatego tak bardzo zależy nam, aby ta inicjatywa była przyjęta przez radnych - dodaje Sylwia Bielawska.

Wałbrzych. Wojna o swoje prawa. "Rok Kobiety" w 2021?

Inicjatywa kobiet to reakcja na ostatnie wydarzenia w Polsce, m.in. na decyzję Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającą prawo aborcyjne. Uznano, że aborcja z powodu ciężkiej wady płodu jest niezgodna z polską ustawą zasadniczą.

Zakaz przemieszczania się bezprawny? RPO wprost o wygranych w sądzie

Podczas specjalnej konferencji prasowej wałbrzyszanki zwróciły uwagę na to, że kobiety wciąż zarabiają mniej od mężczyzn, a różnica wynosi ok. 18 proc. Płeć piękna stanowi tylko ok. 25 proc. kadry zarządów firm. I to pomimo, że co trzecia kobieta w Polsce ma wykształcenie wyższe. Co ciekawe, zdaniem uczestniczek spotkania toalet dla pań powinno być więcej niż dla mężczyzn.

d4isdl7

“Rok Kobiety” ma nieść za sobą wiele akcji i inicjatyw. Jednym z jego elementów ma być prezentowanie historii wałbrzyszanek, które wpłynęły na losy miasta. Planowane jest także zwrócenie szczególnej uwagi na potrzebę pomocy niepełnosprawnym oraz matkom samotnie wychowującym dzieci. Przede wszystkim jednak wałbrzyszanki chcą, aby w Wałbrzychu była możliwość uczestniczenia w programie in-vitro.

źródło: Dziennik Wałbrzych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4isdl7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4isdl7
Więcej tematów