Trwa ładowanie...

Wałbrzych. 16-latek zginął w poprawczaku. Nowe fakty w sprawie

Do tragedii doszło w Dolnośląskim Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wałbrzychu, gdzie zginął 16-letni chłopak. W sprawie pojawiły się nowe fakty, które przedstawił prokurator rejonowy Marcin Witkowski.

Wałbrzych. 16-latek zginął w poprawczaku. Nowe fakty w sprawie Wałbrzych. 16-latek zginął w poprawczaku. Nowe fakty w sprawie Źródło: Google Maps
d1tda29
d1tda29

Z pierwszych informacji wynikało, że zmarły 16-latek pokłócił się ze swoim rówieśnikiem o dziewczynę. Następnie miało między nimi dojść do bójki, w trakcie której jeden z nich został uderzony i stracił przytomność. Mimo ponad półtoragodzinnej reanimacji i przewiezienia na SOR wałbrzyskiego szpitala, chłopak zmarł.

Wałbrzych. 16-latek zginął w poprawczaku. Nowe fakty w sprawie

W Dolnośląskim Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wałbrzychu pojawił się prokurator, który zarządził przeprowadzenie szeregu czynności. Doszło m.in. do przesłuchania podejrzanego i świadków, oględzin miejsca zdarzenia oraz zabezpieczenia monitoringu. To pozwoliło śledczym zdobyć nowe informacje w sprawie.

- Ustaliliśmy, że to nie była bójka. Faktycznie doszło do kontaktu fizycznego sprawcy z pokrzywdzonym. W następstwie tego kontaktu fizycznego, jednorazowego, doszło do zgonu - przekazał "Dziennikowi Wałbrzych" Marcin Witkowski, prokurator rejonowy w Wałbrzychu.

Szczepionka na COVID. Co zrobi Andrzej Duda? Andrzej Zybertowicz odpowiada

Podejrzany nie ukończył jeszcze 16 lat. Dlatego zebrany materiał przekazany zostanie do sądu rodzinnego. To on zadecyduje o dalszych krokach w sprawie.

d1tda29

- Jeżeli sąd przyjmie kwalifikację prawną, jaka pozwala na przeprowadzenie postępowania wobec osoby, która ukończyła 15 lat, a przypomnę że sprawca ukończył lat 16, to sąd może dojść do wniosku że istnieje możliwość przeprowadzenia postępowania karnego przez prokuraturę i skierowania normalnego aktu oskarżenia - dodał prokurator Witkowski.

16-latek został już zatrzymany. O tym, czy zostanie względem niego zastosowany areszt tymczasowy również zadecyduje sąd rodzinny.

źródło: Dziennik Wałbrzych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1tda29
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tda29
Więcej tematów