Uniwersytet Wrocławski. Rekrutacja na studia. Rekordowa ilość zgłoszeń na psychologię
Kandydaci na studia na Uniwersytecie Wrocławskim mogą już rejestrować się w elektronicznym systemie rekrutacji. Już 19 tysięcy przyszłych studentów wskazało wymarzony kierunek. Największym powodzeniem cieszą się psychologia i prawo.
Już 11 sierpnia ogłoszone zostaną wyniki matur. Wtedy przyszłym studentom zostaną już tylko dwa dni na decyzję związaną z wyborem kierunku - 13 sierpnia Uniwersytet Wrocławski zamyka rejestrację na studia I stopnia stacjonarne i jednolite magisterskie. Lista kandydatów ogłoszona będzie 20 sierpnia.
Potem przyjdzie pora na dopięcie formalności - 21, 24, 25, 26 sierpnia komisje rekrutacyjne przyjmować będą dokumenty od zakwalifikowanych kandydatów. Na wybory dotyczące studiów niestacjonarnych oraz II stopnia będzie nieco więcej czasu; harmonogram i miejsca dostarczania dokumentów na wybrane wydziały kandydaci znaleźć mogą na stronach uczelni www.rekrutacja.uni.wroc.pl.
Zaraz po psychologii, którą wybrało już 1875 maturzystów i po prawie, które chce studiować 1187 przyszłych studentów, w rankingu pożądanych kierunków plasuje się komunikacja wizerunkowa, ekonomia, dziennikarstwo i komunikacja wizerunkowa oraz anglistyka.
Kandydaci mogą liczyć na wiele ułatwień w swojej walce o wymarzony wydział. Pytania dotyczące rekrutacji można zadawać na instastories na instagramie uniwersytet_wroclawski. Na studentów czeka też ogromna pula pieniędzy na stypendia.
Uniwersytet Wrocławski. Rekrutacja na studia. Rekordowa ilość zgłoszeń na psychologię
Przyszli i obecni studenci mogą też liczyć na wsparcie wyjątkowej postaci, uczelnianej matki, "Pani Snapchat”, czyli Agaty Sałamaj. Niezrównana asystentka, cierpliwie tłumacząca, że nie można do rekrutacyjnego systemu IRK wgrywać zdjęć ze snapchatowymi nosami i uszami, informuje jak będzie w najbliższym czasie wyglądało studiowanie.
Uczelnia nie będzie wprawdzie miejscem, które będzie mogło w październiku zapełnić się tłumem młodzieży, ale nie będzie też kompletnie wyludniona. - Zajęcia będą odbywały się w sposób hybrydowy. Czyli trochę tak, trochę tak. Wykłady planowane są zdalnie. Laboratoria natomiast stacjonarnie. Zajęcia konwersatoryjne pół na pół - częściowo face to face, częściowo zdalnie. Seminaria - zdalnie - tłumaczy Pani Snapchat. -Jeszcze nie wiadomo co z wf-em i co z akademikami.
Zapewne wszystkie zasady funkcjonowania znane będą we wrześniu, bo jeszcze trwają prace nad dopięciem rozwiązań. Uczelnie wrocławskie konsultują się między sobą, więc podobne zasady będą obowiązywały wszystkich wrocławskich studentów.