Trwa ładowanie...

Koronawirus. Spory wzrost zakażeń w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu? [12.09.2021]

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący COVID-19. Ostatnia doba przyniosła w naszym kraju 476 nowych przypadków koronawirusa. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

Koronawirus. Spory wzrost zakażeń w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu? [12.09.2021]Koronawirus. Spory wzrost zakażeń w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu? [12.09.2021]Źródło: Wrocławski Park Technologiczny
d2o8y40
d2o8y40

Koronawirus w Polsce. Ministerstwa Zdrowia w raporcie z 12 września 2021 roku poinformowało o potwierdzeniu 476 przypadków koronawirusa w Polsce. To mniej niż w sobotę (530), ale jak na niedzielę, kiedy to zwykle resort zdrowia raportuje o mniejszej liczbie zakażeń, dane są dość alarmujące.

Koronawirus. Spory wzrost zakażeń w Polsce. Jak wygląda sytuacja we Wrocławiu? [12.09.2021]

W ciągu ostatniej doby najwięcej nowych przypadków koronawirusa potwierdzono w województwie mazowieckim, gdzie wykryto 63 zakażenia koronawirusem. Na drugim miejscu w tabeli ze wzrostem zakażeń zameldowało się województwo małopolskie (51). Na kolejnych pozycjach znalazły się województwo lubelskie (48), łódzkie (45), wielkopolskie (39) i podkarpackie (33).

Jeśli chodzi o Dolny Śląsk, ostatnia doba przyniosła 30 przypadków koronawirusa. Pod tym względem nasz region znalazł się na siódmym miejscu w skali kraju.

d2o8y40

Rocznica zamachu na World Trade Center. "Terror ma miejsca, w których może się rozwijać"

W ciągu ostatniej doby w całym kraju z powodu COVID-19 nie zmarła ani jedna osoba. Z kolei ze względu na współistnienie COVID-19 z innymi schorzeniami również nie potwierdzono zgonów.

W samym Wrocławiu w ciągu ostatniego dnia potwierdzono 15 nowych przypadków koronawirusa.

Z kolei w powiecie wrocławskim wykryto 1 nowe zakażenie koronawirusem.

"W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń" - podkreśla Ministerstwo Zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2o8y40
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o8y40
Więcej tematów