Trwa ładowanie...

Wrocław: w Humanitarium otwarto laboratorium chemiczne dla najmłodszych

W Humanitarium na terenie kampusu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ powstało nowe laboratorium chemiczne. Partnerem tego przedsięwzięcia jest firma BASF Polska. Laboratorium przeznaczone jest dla dzieci i młodzieży.
Share
Wrocław: w Humanitarium otwarto laboratorium chemiczne dla najmłodszych
Źródło: Facebook, Fot: Wrocławskie Centrum Badań EIT+
domf97k

Laboratorium chemiczne dla dzieci i młodzieży to jeden z punktów umowy partnerskiej, jaką zawarło Humanitarium na wrocławskich Praczach Odrzańskich z firmą BASF Polska. W ramach przedsięwzięcia najmłodsi będą mogli samodzielnie, jednak pod okiem kompetentnych opiekunów, przeprowadzać eksperymenty chemiczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu takiego jak mieszadło magnetyczne czy dygestorium chemiczne.

Przygotowane zostaną warsztaty chemiczne dla dzieci i młodzieży od 4 do 16. roku życia, a ich formuła kładzie szczególny nacisk na zaangażowanie, samodzielność i kreatywność. Jednorazowo w doświadczeniach będzie mogła wziąć udział 15-osobowa grupa – według szacunków EIT+ oznacza to, że rocznie z laboratorium skorzysta ok. 10 tys. dzieci i młodzieży.

- Przemysł chemiczny obok laboratoriów potrzebuje również kreatywnych pomysłów, które przerodzą się w innowacyjne rozwiązania. Staramy się jako firma inspirować młodych ludzi, bo wiemy, że za kilka lat to oni zadziwią nas swoimi pomysłami – mówi Marek Jagieła z BASF Polska.

domf97k

- Realizowana w naszym Humanitarium misja upowszechniania nauki, przekazywania wiedzy poprzez doświadczenie wpisuje się w proces rozwoju nauki i przygotowania nowoczesnego społeczeństwa opartego na wiedzy – dodaje Katarzyna Dorywała, wiceprezes Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Program edukacyjny, na którym oparte będą eksperymenty, składa się z 20 różnych scenariuszy warsztatów o zróżnicowanym poziomie przekazywanej wiedzy i stopniu trudności. Będzie on jednak cały czas ewoluował. Otwarte właśnie laboratoriów jest jednym z dwóch, które będą działać na terenie Humanitarium. Kolejne zostanie uruchomione w 2016 r.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

domf97k

Podziel się opinią

Share
domf97k
domf97k
Więcej tematów