Trwa ładowanie...
d1uj8n1

Wrocław: nowe władze polskiej adwokatury

We Wrocławiu zakończył się w niedzielę Krajowy Zjazd Adwokatury, podczas którego wybrano nowe władze. Prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej został adwokat z Warszawy, Stanisław Rymar.

Share
d1uj8n1

Nowy prezes NRA zapowiedział, że jedną z pierwszych spraw, jakimi się zajmie, będzie kwestia zadłużenia państwa wobec adwokatów z urzędu. Adwokaci proponują, aby zaległości mogli sobie odliczać od podatków.

Stanisław Rymar jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1972 r. pracuje w Warszawie, obecnie jako wspólnik spółki komandytowej. W latach 1995-98 był wiceprezesem Naczelnej Rady Adwokackiej. Ma 60 lat. Pochodzi z rodziny adwokackiej; jego dziadek i ojciec byli adwokatami.

Jak zapowiedział Rymar, swoje urzędowanie rozpocznie od spotkania z minister sprawiedliwości. Barbara Piwnik zaprosiła mnie na rozmowy w sprawie zadłużenia Skarbu Państwa wobec adwokatów broniących z urzędu. Kobiecie nie wypada odmawiać, a problem jest poważny - mówił Rymar.

Zadłużenie wobec obrońców z urzędu zdominowało obrady Krajowego Zjazdu Adwokatury. _ Długi w niektórych Radach Adwokackich sięgają kilkuset tysięcy. Adwokaci nie będą ani blokować dróg, ani stać pod Urzędami z kosami. Możemy tylko apelować do rządu o to, aby w dobrze pojętym interesie państwa wypłacono zaległości za obronę z urzędu_ - mówił Andrzej Kubus z Naczelnej Rady Adwokackiej. (miz)

d1uj8n1

Podziel się opinią

Share
d1uj8n1
d1uj8n1
Więcej tematów