Trwa ładowanie...

Wrocław: gigantyczne nagrody w urzędzie. W sumie ponad 1,2 mln zł

Zastępcy prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza otrzymali za 2017 rok po około 38 tys. złotych nagród. - Pieniądze przeznaczone na ten cel pochodzą z wygospodarowanych oszczędności - tłumaczy po ujawnieniu informacji o wysokich premiach rzecznik ratusza Arkadiusz Filipowski.
Share
Rafał Dutkiewicz rządzi Wrocławiem od 2002 roku
Rafał Dutkiewicz rządzi Wrocławiem od 2002 rokuŹródło: East News
d2m3fh4

Chociaż sam prezydent Dutkiewicz nagrody nie dostał, te przyznane jego urzędnikom są bardzo wysokie. Wiceprezydenci otrzymali średnio po około 38 tys. złotych, a dyrektorzy departamentów po około 35 tys. złotych.

Nagrody dostali także dyrektorzy wydziałów i biur - po około 7,5 tys. złotych. W sumie ratusz wypłacił kwotę 1 285 234 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Gigantyczne nagrody w gdańskim ratuszu. "A teraz pokrętne tłumaczenie"

d2m3fh4

Ratusz tłumaczy swoją decyzję

- Pieniądze przeznaczone na te nagrody nie są żadnymi dodatkowymi środkami. Pochodzą z oszczędności wygospodarowanych w ramach funduszu wynagrodzeń w trakcie roku budżetowego - cytuje Arkadiusza Filipowskiego portal radiowroclaw.pl.

- Wrocław nie jest miastem skończonym. Jeszcze w wielu obszarach tę pracę trzeba wykonywać. Stąd ważne jest, żeby osoby, które się na tym znają oraz robią to dobrze, czyli eksperci i specjaliści, pracowali w urzędzie miejskim – dodaje rzecznik ratusza.

- Sama instytucja nagród nie jest żadnym nadużyciem - komentuje w rozmowie z radiowroclaw.pl szef klubu PiS w radzie miasta Robert Pieńkowski. Dodaje, że "czym innym jest jednak sytuacja, kiedy nagrody są formą dawania komuś ekstra pensji". Takiej formy, zdecydowanie nie popiera.

Źródło: radiowroclaw.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m3fh4

Podziel się opinią

Share
d2m3fh4
d2m3fh4
Więcej tematów