Trwa ładowanie...
d5kaxvd
d5kaxvd

Wrak zaginionego samolotu odnaleziony u wybrzeży Australii. Poszukiwania trwały od marca

• Wrak małego samolotu na dnie Pacyfiku w pobliżu Byron Bay w Australii odnalazł okręt marynarki wojennej
• Nie udało się zlokalizować ciała 46-letniego pilota
• Maszyna zaginęła 21 marca
• Za sterami siedział zawodowy pilot linii Qantas
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d5kaxvd

Australijskie służby morskie poinformowały, że wrak - rozbity na trzy części - odnaleziono około południa miejscowego czasu - informuje portal 9news.com.au.

Wcześniej poszukiwania prowadziła policja. Pod wodę schodzili nurkowie, używane były sonary oraz samoloty straży przybrzeżnej, których załogi starały się dostrzec szczątki maszyny na dnie oceanu. Kiedy te działania okazały się bezskuteczne, o pomoc wojsko poproszono wojsko.

d5kaxvd

Trałowiec australijskiej marynarki odlazł wrak w drugim dniu swoich poszukiwań. Wszystko wskazuje na to, że szczątki samolotu nie zostaną wydobyte z dna Pacyfiku. Nadal nie odnaleziono ciała pilota.

Paul Whyte był pierwszym oficerem w Qantas Airways, narodowych liniach lotniczych Australii. Był po służbie, gdy 21 marca wynajętym samolotem wybrał się na lot rekreacyjny. Samolot, należący do aeroklubu Northern Rivers, zniknął z radarów na północny wschód od Przylądka Byron. Policja stanu Nowa Południowa Walia stwierdziła, że okoliczności wypadku "nie wzbudzają podejrzeń".

d5kaxvd

Podziel się opinią

Share
d5kaxvd
d5kaxvd
Więcej tematów