Trwa ładowanie...
ycipk-1cd8et

Wpadka wojsk USA. Zablokowali polskie miasto

Nowe kłopoty kierowców armii USA podczas jazdy polskimi drogami. Tym razem pomylili trasę i zablokowali ulice wielkopolskiej Wrześni. I to dwa razy - dwa dni z rzędu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpadka wojsk USA. Zablokowali polskie miasto
(PAP, Fot: Lech Muszyński)
ycipk-1cd8et

Jak wyjaśnia tvn24.pl amerykański konwój miał jechać autostradą w kierunku Poznania, ale żołnierze zbytnio zawierzyli nawigacji. Tym sposobem 14 ciężkich wojskowych pojazdów zatarasowało w poniedziałek ulice Wrześni. Niestety, stało się w godzinach popołudniowego szczytu, kiedy mieszkańcy wracają z pracy, m.in. ze stolicy Wielkopolski.

Amerykanom z drogowej "pułapki" pomogli wydostać się funkcjonariusze miejscowej drogówki. - Wozy bojowe zablokowały Rynek oraz ulice Ratuszową, Szkolną i Jana Pawła II. Ruch wstrzymany był niemal półtora godziny - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską sierż. Adam Wojciński z wrzesińskiej policji.

ycipk-1cd8et

Policjanci pomogli konwojowi wydostać się na autostradę A2.

Niestety, sytuacja powtórzyła się we wtorkowy poranek. Scenariusz był taki sam: wojskowi byli powadzeni przez swoje urządzenia nawigacyjne i ponownie zamiast na szybką trasę wjechali do Wrześni. - Zablokowali rondo przy ul. Gnieźnieńskiej i część krajowej "15" - dodaje policjant.

Tym razem armii USA w orientacji w terenie pomagali także strażnicy miejscy.

To już kolejne problemy żołnierzy USA na polskich drogach. Informowaliśmy o tym na łamach WP już kilka razy - * ostatnio w święta, kiedy dwie ciężarówki zjechały z trasy i "zaparkowały" nad rzeką koło Słupcy.*

ycipk-1cd8et
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1cd8et

ycipk-1cd8et
ycipk-1cd8et