Trwa ładowanie...
norwegia

Wpadka narodowców. Pomylili puste siedzenia w autobusie z kobietami w burkach

Na Facebooku na jednej z norweskich grup dla narodowców pojawiła się lawina obraźliwych komentarzy pod adresem uchodźców i imigrantów. Do słownej agresji sprowokowało ich zdjęcie pustych siedzeń w autobusie miejskim, które pomylili z kobietami w burkach.
Share
Wpadka narodowców. Pomylili puste siedzenia w autobusie z kobietami w burkach
Źródło: facebook, Fot: Sindre Beyer
d3fyf37

Jeden z internautów należący do zamkniętej grupy "Najpierw ojczyzna" ("Fedrelandet viktigst") zamieścił to zdjęcie z podpisem "co myślicie?". Na facebookowym forum, do którego należy niemal 13 tys. osób natychmiast pojawiły się dziesiątki negatywnych komentarzy. Ludzie pisali, że autobus pełny wyimaginowanych muzułmanek to "tragedia", inni dodawali, że kobiety "na pewno miały przy sobie ładunki wybuchowe i broń".

- To wygląda naprawdę strasznie. Powinno się tego zabronić. Nigdy nie wiesz, kto ukrywa się pod burką. Te kobiety mogły mieć przy sobie bomby i broń - cytuje jeden z wpisów zamieszczonych pod zdjęciem serwis "The Local".

- Myślałem, że to wydarzy się dopiero w 2050 roku, ale to dzieje się JUŻ - napisał inny internauta.

d3fyf37

Wpis skomentowano setki razy, a udostępniło go ponad 1300 osób. Komentatorzy są przerażeni skalą i szybkością, z jaką w mediach społecznościowych rozprzestrzeniają się fałszywe informacje. Sindre Beyer, który udostępnił wpis na swoim profilu, powiedział w wywiadzie dla telewizji "Nettavisen", że był zszokowany tym, "co dzieje się w ciemnych zakamarkach internetu".

Dyrektor Norweskiego Centrum Przeciwko Rasizmowi Rune Berglund Steen dodał, że zdjęcie pokazuje niebezpieczne zjawisko, do którego dochodzi w internecie. Według Steena ludzie prawie w ogóle nie analizują tego, co widzą w sieci, jednak szybko dochodzą do określonych konkluzji.

Ludzie widzą to, co chcą widzieć, czyli niebezpiecznych muzułmanów. To zdjęcie pokazuje, jak szybko można znaleźć potwierdzenie swoich fobii - dodał Steen.

Zobacz także: Francuscy rolnicy przewożą nielegalnych imigrantów przez granicę

d3fyf37

Podziel się opinią

Share
d3fyf37
d3fyf37
Więcej tematów