Trwa ładowanie...

Wpadka Kukiz'15: pomylili znanego fotografa z zabójcą księdza Popiełuszki

Grupa świętokrzyskich członków Kukiz'15 przygotowała grafikę, na której przedstawiony jest jeden z uczestników protestów KOD. Osoba podpisana jest jako „Grzegorz Piotrowski – morderca księdza Jerzego Popiełuszki. Z lewej na sali sądowej, z prawej aktywny uczestnik marszów KODu”. To fatalna wpadka Kukiz'15, bowiem na zdjęciu widoczny jest Krzysztof Pruszkowski – fotograf pracujący na co dzień w Paryżu.

Share
Wpadka Kukiz'15: pomylili znanego fotografa z zabójcą księdza PopiełuszkiŹródło: Facebook, fot: Kukiz''15 Świętokrzyskie
d2fnizt

- Ten człowiek, jest najlepszym przykładem, by zrozumieć czym jest KOD i kogo tak naprawdę broni – widnieje na stronie Kukiz'15 Świętokrzyskie na Facebooku.

Wielu internautów zwróciło uwagę członkom Kukiz'15, że na zamieszczonym zdjęciu nie znajduje się Grzegorz Piotrowski – morderca księdza Popiełuszki, a Krzysztof Pruszkowski – fotograf urodzony w Kazimierzu Dolnym, pracujący na co dzień w Paryżu.

W sprawie fatalnej wpadki wypowiedział się sam zainteresowany. - Informuję państwa uprzejmie, że poinformowałem pana Kukiza, który swym nazwiskiem firmuje stronę, że strona Kukiz'15 Świętokrzyskie jest jedyną, która odmówiła usunięcia fałszywego oskarżenia mnie o morderstwo – napisał pod grafiką Pruszkowski.

Grzegorz Piotrowski został aresztowany w październiku 1984 roku. Po trwającym kilka miesięcy procesie 7 lutego 1985 roku został skazany za zabójstwo księdza Popiełuszki na karę 25 lat pozbawienia wolności.

Około północy grafika została usunięta ze strony Kukiz'15.

Oprac. Adam Styczek

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2fnizt

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fnizt
d2fnizt
Więcej tematów