Trwa ładowanie...

Wpadka Kukiz'15: pomylili znanego fotografa z zabójcą księdza Popiełuszki

Grupa świętokrzyskich członków Kukiz'15 przygotowała grafikę, na której przedstawiony jest jeden z uczestników protestów KOD. Osoba podpisana jest jako „Grzegorz Piotrowski – morderca księdza Jerzego Popiełuszki. Z lewej na sali sądowej, z prawej aktywny uczestnik marszów KODu”. To fatalna wpadka Kukiz'15, bowiem na zdjęciu widoczny jest Krzysztof Pruszkowski – fotograf pracujący na co dzień w Paryżu.

Wpadka Kukiz'15: pomylili znanego fotografa z zabójcą księdza PopiełuszkiŹródło: Facebook, fot: Kukiz''15 Świętokrzyskie
d3w4teb
d3w4teb

- Ten człowiek, jest najlepszym przykładem, by zrozumieć czym jest KOD i kogo tak naprawdę broni – widnieje na stronie Kukiz'15 Świętokrzyskie na Facebooku.

Wielu internautów zwróciło uwagę członkom Kukiz'15, że na zamieszczonym zdjęciu nie znajduje się Grzegorz Piotrowski – morderca księdza Popiełuszki, a Krzysztof Pruszkowski – fotograf urodzony w Kazimierzu Dolnym, pracujący na co dzień w Paryżu.

W sprawie fatalnej wpadki wypowiedział się sam zainteresowany. - Informuję państwa uprzejmie, że poinformowałem pana Kukiza, który swym nazwiskiem firmuje stronę, że strona Kukiz'15 Świętokrzyskie jest jedyną, która odmówiła usunięcia fałszywego oskarżenia mnie o morderstwo – napisał pod grafiką Pruszkowski.

Grzegorz Piotrowski został aresztowany w październiku 1984 roku. Po trwającym kilka miesięcy procesie 7 lutego 1985 roku został skazany za zabójstwo księdza Popiełuszki na karę 25 lat pozbawienia wolności.

Około północy grafika została usunięta ze strony Kukiz'15.

Oprac. Adam Styczek

d3w4teb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w4teb
Więcej tematów