Trwa ładowanie...

WP największą grupą medialną w polskim Internecie

Wirtualna Polska wyprzedziła Onet. Zgodnie z najnowszymi wynikami badania Gemius/PBI w kwietniu 2018 roku wszystkie serwisy Grupy WP odwiedziło 20,9 mln realnych użytkowników, którzy spędzili w nich 124 mln godzin, wykonując 2,8 mld odsłon. Średni czas na użytkownika wyniósł aż 5 godzin i 56 minut.

Share
WP największą grupą medialną w polskim InternecieŹródło: Wirtualna Polska
d437lyb

Takimi wynikami miesięcznymi na polskim rynku nie może pochwalić się żadna z internetowych grup medialnych. W porównaniu do kwietnia 2017 roku Grupa WP zyskała ponad 180 tys. realnych użytkowników, podczas gdy Grupa Onet-RAS Polska straciła ponad 470 tys.

– Pierwsze miejsce serwisów WP to duże wyróżnienie i dowód zaufania użytkowników. Wyniki badań pokazują, że przyjęta przez nas strategia przynosi efekty. Dlatego nadal będziemy dostarczać Polakom interesujące, unikatowe treści i pozostaniemy partnerem w podejmowaniu codziennych decyzji – mówi Joanna Pawlak, prezes WP Media SA.

Grupa WP jest również liderem średnich wyników dziennych, które stanowią cenne źródło wiedzy przy planowaniu krótkoterminowych kampanii. W kwietniu 2018 roku jej serwisy dziennie odwiedzało prawie 6,4 mln realnych użytkowników. Średni dzienny czas na użytkownika wyniósł 38 min i ponownie jest to najlepszy wynik wśród grup medialnych.

WP.PL
Źródło: WP.PL

– Jesteśmy największą grupą medialną i to nie w jednym, ale aż w pięciu parametrach. Mamy najwięcej użytkowników, odsłon, największy zasięg, także najbardziej angażujemy pod względem czasu i czasu na użytkownika. Za te wyniki, osiągnięte na szalenie konkurencyjnym rynku, chcę bardzo podziękować setkom osób, które każdego dnia pracują dla Wirtualnej Polski. Niewielka różnica między nami, a konkurencją tylko mobilizuje do dalszej pracy – mówi Tomasz Machała, wiceprezes WP Media ds. produktu wydawniczego.

d437lyb

Wirtualna Polska powstała w 1995 roku i była pierwszym polskim portalem internetowym. WP dzisiaj to grupa spółek z polskim kapitałem, które działają w mediach i e-commerce. Pod względem liczby realnych użytkowników Grupa WP jest także liderem aż 11 kategorii tematycznych w badaniu Gemius/PBI. Są to m.in. Biznes, finanse, prawo; Zdrowie i medycyna; Styl życia i Serwisy kobiecie. Należą do nich m.in. serwisy Money.pl, abcZdrowie.pl i WP Kobieta.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d437lyb

Podziel się opinią

Share
d437lyb
d437lyb
Więcej tematów