Trwa ładowanie...
d4ciy05

WOŚP zagra we Wrocławiu. Przygotowano wiele koncertów oraz innych atrakcji

W najbliższą niedzielę, 11 stycznia, po raz 23. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje czekają na wrocławian.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WOŚP zagra we Wrocławiu. Przygotowano wiele koncertów oraz innych atrakcji
(Facebook / Oficjalny Profil WOŚP)
d4ciy05

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz 23. Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na podtrzymanie wysokich standardów leczenia na oddziałach pediatrycznych oraz onkologicznych, a także na stosowną opiekę medyczną dla seniorów. Jak zapewniają organizatorzy z wrocławskiego sztabu WOŚP w stolicy Dolnego Śląska pierwsze wydarzenia związane z Orkiestrą rozpoczną się już od samego rana w niedzielę.

Jak co roku, na ustawionej na Rynku scenie odbędą się liczne koncerty. Granie rozpocznie się już o godzinie 12:00 i jako pierwszy przed publicznością wystąpi zespół No To Myk z Obornik Śląskich. Następnie widzowie zobaczą na scenie zwycięzcę drugiej edycji programu "Idol", muzyka rockowego Krzysztofa Zalewskiego. Potem wystąpią jeszcze dwie rockowe kapele - Atom oraz Synaptine.

Kolejnym wykonawcą, który zagra podczas 23. finału WOŚP we Wrocławiu będzie zespół Funky New Orleans, czerpiący z najlepszych tradycji amerykańskiego jazzu. Po nich przyjdzie czas na pochodzącą z Wrocławia punkrockową kapele Blade Loki. Na scenie pojawi się również zespół AudioFeels, którego członkowie swój głos wykorzystują nie tylko do śpiewu, ale również do naśladowania dźwięku różnych instrumentów muzycznych.

d4ciy05

To nie wszystko - na wrocławskiej scenie zobaczymy także inne dwa znane polskie zespoły muzyczne - Lipali oraz Muchy. Oba zespoły wykonują muzykę mieszczącą się w kanonach rocka. Poza nimi, widzowie, który zjawią się w niedzielę na wrocławskim Rynku usłyszą formację OCN, krakowska grupę Clock Machine oraz utrzymany w klimatach reggae występ TaLLiba oraz D’Roots Brothers. Finał koncertów na scenie w Rynku zaplanowano na godzinę 22:00.

Od godziny 10:00 w trzech punktach Wrocławia odbędą się kursy RUR - Ratujemy i Uczymy Ratować. Instruktorzy pierwszej pomocy pokazywać będą, jak skutecznie udzielić pomocy osobom poszkodowanym. Chętnych nauczą takich czynności jak: resuscytacja oddechowo-krążeniowa, obsługa AED i pomoc w przypadku zakrztuszeń. RUR odbędą się w kawiarni Starbuck's przy Oławskiej, na Dworcu Głównym PKP oraz przy ścianie wspinaczkowej "Zerwa" w budynku przy ul. Przybyszewskiego 63.

Niewątpliwą atrakcją tegorocznego finału WOŚP we Wrocławiu będzie możliwość przejechania się zabytkowym tramwajem. Pierwszy kurs odbędzie się już w nocy z soboty na niedzielę. Specjalna linia 6W nocnym kursem okrąży Rynek, startując z przystanku „Opera”. 11 stycznia kursowanie zabytkowych tramwajów rozpocznie się od godziny 14:00 i potrwa do 20:00. Poruszać się one będą po trasie Krzyki - przystanek Uniwersytecka i z powrotem. Kursy obsługiwać będą zabytkowe tramwaje Linke Hoffmann "Baba Jaga" i "Juliusz" oraz Konstal 4N "Mikołaj".

Od 12:00 na pl. Solnym będzie można obejrzeć samochodowe oraz motocyklowe klasyki, jak twierdzą organizatorzy - motoryzacyjne perełki XX wieku. Ponadto odbędzie się pokaz driftowania w wykonaniu Bad Toys. Miłośnicy wyścigów samochodów znajdą coś dla siebie na torze przy ul. Rakietowej - start wyścigów o 9:30.

d4ciy05

Na wrocławian czekają jeszcze inne liczne atrakcje, o których więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wrocławskiego sztabu WOŚP.

Jak co roku, finałowi Orkiestry towarzyszą licytacje przedmiotów, z których dochód zasili konto akcji. - Postawiliśmy tym razem na istotniejszych przedmiotach, nie przyjmujemy już do licytacji wszystkiego - mówi WP rzecznik wrocławskiego sztabu, Filip Łomnicki. Na wrocławskiej aukcji największym powodzeniem cieszy się złota bransoletka polecana przez aktorkę, Marię Pakulnis - w piątek rano osiągnęła już cenę ponad 1500 zł.

- Do ciekawszych przedmiotów licytacji na pewno można zaliczyć możliwość nadania nazwy pociągowi Kolei Dolnośląskich - cena sięga obecnie 500 zł - dodaje Łomnicki. Ponadto na wrocławskiej aukcji nabyć można m.in. fotel wójt gminy Wińsko czy drewnianego słonia stworzonego podczas warsztatów odbywających się w Areszcie Śledczym we Wrocławiu.

d4ciy05

Podziel się opinią

Share
d4ciy05
d4ciy05
Więcej tematów