Trwa ładowanie...

Wojna w Ukrainie. Zełenski pokazuje nocny Kijów

Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w poniedziałek wieczorem stwierdził, że Ukraina nie odstąpi od obrony swych miast. - Jestem tutaj - powiedział, pokazując Kijów nocą i swój gabinet.

Ukraina. Zełenski: nigdzie się nie wybieram i pozostanę tutaj, w Kijowie Ukraina. Zełenski: nigdzie się nie wybieram i pozostanę tutaj, w Kijowie Źródło: Twitter
d2elzet
d2elzet

- Jest noc, nocny Kijów, poniedziałkowy wieczór (...), a w kraju wojna (...) To dwunasty dzień takiej walki. Jestem w Kijowie, moi ludzie są ze mną. (...) Wszyscy walczymy, wszyscy są na swoich miejscach - powiedział prezydent Ukrainy podczas kolejnego przemówienia transmitowanego przez media społecznościowe.

Wojna w Ukrainie. Zełenski: nie ustępujemy

- Siła walki, dyplomacji i ducha Ukrainy przyniesie jej zwycięstwo. Nasi ludzie czasem nie mają broni, ale mają męstwo. Wszyscy oni to bohaterowie - ocenił Zełenski.

Zwracając się do rodaków, powiedział: "Wy nie ustępujecie i my nie ustępujemy".

d2elzet

- W Ukrainie pojawił się taki duch narodowy, jakiego wcześniej nie widzieliśmy. (...) Nie boimy się czołgów, nie boimy się broni - oświadczył prezydent.

Zobacz też: Zatrzymanie kolumny rosyjskiej. Gen. Koziej ma teorię

- Nienawiść, jaką Rosjanie przynieśli, nie jest nasza, nie będzie po niej śladu - stwierdził i dodał: "Jesteśmy narodem pokojowym, nie chcemy wojny".

Zełenski mówił również, że armia ukraińska utrzymuje swoje pozycje, a żołnierzy nazwał bohaterami.

- W Makarowie w obwodzie kijowskim ostrzelano dzisiaj piekarnię, starą piekarnię (...), kim trzeba być, by robić cos takiego? - pytał Zełenski. W ostrzale budynku nieaktywnej już piekarni zginęło co najmniej 13 cywilów.

Wojna w Ukrainie. Zełenski: nigdzie się nie wybieram

- Rosjanie zaminowali nawet drogę, która była przygotowana do przewożenia żywności do Mariupola. I otworzyli ze względów propagandowych małe przejście dla niewielu ludzi - wskazał prezydent.

d2elzet

Powiedział, że zamiast korytarzy humanitarnych na Ukrainie "odezwały się rosyjskie czołgi". - Jestem tu, nigdzie się nie wybieram i pozostanę tutaj, w Kijowie - podkreślił.

Poinformował też, że podpisał rozporządzenie o przyznaniu odznaczeń pięciu szczególnie bohaterskim żołnierzom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2elzet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2elzet
Więcej tematów