Trwa ładowanie...
d2cgynk
terroryzm

Wojciech Szewko: Polska nie jest przygotowana do zamachów terrorystycznych

Polskie przygotowanie do ewentualnych zamachów można określić jako nieistniejące - stwierdził w programie "4 strony" w TVP Info dr Wojciech Szewko, ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Szewko
Wojciech Szewko (WP)
d2cgynk

Gość programu "4 strony" komentował informacje o zamachu w Ohio, wzrastającej fali migracji czy zatrzymaniu czterech mężczyzn w Hiszpanii, którzy mieli trudnić się przemycaniem do Europy terrorystów.

- Państwo islamskie jest bardzo silne w Europie, rzeczywiście kryzys migracyjny może w każdej chwili wybuchnąć znowu, relacje turecko-europejskie są takie, że 2 mln imigrantów może zostać wypuszczonych przez Erdogana i w każdej chwili pojawić się w Europie, w Niemczech przede wszystkim - stwierdził Szewko.

Pytany o to, czy da się wyeliminować zamachy terrorystyczne, odparł, że jest to możliwe.

d2cgynk

- Takie działania są do wyeliminowania, a w każdym razie do rozpoznania. Dobrym przykładem jest Arabia Saudyjska, gdzie tylko w tym roku udało się zapobiec kilkudziesięciu zamachom - stwierdził ekspert z Narodowego Centrum Studiów Strategicznych. - Tam policjanci są bardzo dobrze przygotowani, potrafią przewidywać działania zamachowców samobójców. Tam zamachy zdarzają się bardzo często, więc każdy policjant wie czego się spodziewać. W Europie to jest całkowita egzotyka, dlatego nasze służby są do tego całkowicie nieprzygotowane - dodał.

- Jeżeli w Europie to jest egzotyka, to jak nazwać polskie przygotowania do takich rzeczy - spytał prowadzący rozmowę Marcin Wikło.

- Jako nieistniejące - odparł szczerze dr Szewko.

- To nie jest budująca informacja - skomentował tę wypowiedź Wikło.

Oprac.: Violetta Baran

d2cgynk

Podziel się opinią

Share

d2cgynk

d2cgynk
Więcej tematów