Trwa ładowanie...
d103yjy

Woda w Bałtyku coraz czystsza

Rośnie liczba dopuszczonych do użytku
kąpielisk morskich w województwie pomorskim.

d103yjy
d103yjy

Z komunikatu wydanego przez pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wynika, że kąpiel zabroniona jest w Rzucewie, Osłoninie, Mechelinkach nad Zatoką Pucką, oraz w Gdyni Orłowie - w okolicach mola i rzeki Kaczej, a także w Mikoszewie.

Dodatkowe ekspertyzy określą, czy można się będzie kąpać m.in. w Swarzewie, w okolicach sopockich łazienek południowych i Gdańsku Świbnie.

Z morskich kąpieli korzystać można będzie na przykład na gdańskich Stogach, w Jelitkowie (z wyłączeniem niewielkich odcinków) i na Westerplatte.

Dostępne są plaże w Sopocie, Gdyni i na Półwyspie Helskim. Służby sanitarne zastrzegają jednak, że w ciągu sezonu sytuacja może ulec zmianie.

Czystość wód jest i będzie stale monitorowana. Cieszy jednak fakt, że czystość wód z roku na rok ulega wyraźnej poprawie. Woda jest badana pod względem zawartości w niej bakterii, a także pH, barwy, zapachu oraz obecności substancji powierzchniowo czynnych - powiedziała Dorota Całus-Kania z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. (and)

d103yjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d103yjy
Więcej tematów