Trwa ładowanie...
d4er932
Defence24

Wnuczek rozpoznał powstańca dzięki kampanii reklamowej filmu "Powstanie warszawskie"

Stanisław Firchał ps. Wicher to rozpoznany przez bliskich bohater kampanii reklamowej filmu "Powstanie warszawskie". Identyfikacji dokonano dzięki akcji "Rozpoznaj", w ramach której na stronie filmu są prezentowane kadry z nierozpoznanymi postaciami - informuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wnuczek rozpoznał powstańca dzięki kampanii reklamowej filmu "Powstanie warszawskie"
(PAP)
d4er932

Dotychczas udało rozpoznać się w sumie 123 osoby. Wcześniej identyfikacji podjęli się muzealni historycy i specjaliści od ikonografii. - W pewnym momencie nasze możliwości skończyły się i musieliśmy poprosić internautów o pomoc, licząc że ktoś na zdjęciu rozpozna bliskich lub znajomych - relacjonował szef Działu Historycznego Muzeum Powstania Warszawskiego Piotr Śliwowski.

I dodaje, że "Powstanie warszawskie" to pierwszy dramat wojenny non-fiction: "stworzony wyłącznie na podstawie materiałów dokumentalnych. Celem akcji jest zidentyfikowanie bohaterów filmu, czyli prawdziwych uczestników powstania, którzy znaleźli się w obiektywie powstańczej kamery. Interesują nas też okoliczności i miejsca, w jakich zostali sfilmowani. Dlatego na stronie internetowej filmu i na profilu facebookowym zamieszczamy kadry i prosimy internautów o pomoc w identyfikacji bohaterów. Od 6 listopada udało się rozpoznać 23 osoby. Uważamy, że to niezły wynik."

Źródło: Rzeczpospolita

d4er932

Podziel się opinią

Share
d4er932
d4er932
Więcej tematów