Trwa ładowanie...

Włoski urząd oskarżany o finansowanie klubów erotycznych

We Włoszech mnożą się apele o zamknięcie urzędu do walki z dyskryminacją i rasizmem (UNAR). Jedna z telewizji ujawniła, że urząd ten finansował stowarzyszenie gejowskie, prowadzące kluby erotyczne i agencję towarzyską. Szefa urzędu wezwano do Kancelarii Premiera.

Share
Włoski urząd oskarżany o finansowanie klubów erotycznych
Źródło: Internet/UNAR
d2snpai

O wezwaniu dyrektora UNAR Francesco Spano do siedziby Rady Ministrów poinformowała agencja Ansa. Rezultaty tej rozmowy nie są znane.

Burza wokół tej instytucji wybuchła, gdy popularny program "Le Iene" nadawany przez telewizję komercyjną Mediaset ujawnił, że urząd przekazał ponad 50 tysięcy euro organizacji gejowskiej, która prowadzi kluby erotyczne i agencję towarzyską. Stowarzyszenie to pod szyldem społecznych haseł i jako organizacja zwolniona z płacenia podatków jest faktycznie miejscem prostytucji - twierdzi telewizja.

d2snpai

Kilka ugrupowań, wśród nich Ruch Pięciu Gwiazd i partie prawicowe, zażądało od rządu natychmiastowego wyjaśnienia zasad działania urzędu i przekazywania dotacji. Giorgia Meloni z ugrupowania Bracia Włoch oświadczyła, że urząd należy zamknąć w ciągu jednego dnia.

Kilka organizacji i stowarzyszeń społecznych zapowiedziało złożenie w prokuraturze wniosków przeciwko UNAR-owi, któremu zarzucają malwersacje i nielegalne finansowanie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

d2snpai

Podziel się opinią

Share
d2snpai
d2snpai
Więcej tematów