Trwa ładowanie...

Włodzimierz Czarzasty: Jeżeli nie pójdziemy wspólnie do wyborów, PiS wygra

Wybory parlamentarne coraz bliżej, a opozycja wciąż negocjuje. - Jeżeli ten projekt zostanie rozbity przez ludzi nierozsądnych, w czwartek sam zacznę tworzyć blok lewicowy - zapowiedział lider SLD Włodzimierz Czarzasty.

Share
Włodzimierz Czarzasty: Jeżeli nie pójdziemy wspólnie do wyborów, PiS wygra
Źródło: East News
d1fdm75

W opozycji iskrzy. – Z rekomendacji władz PSL na pewno nikt na listach Koalicji Obywatelskiej się nie znajdzie – zapowiedzieli w weekend ludowcy. Szef partii Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że jego ugrupowanie do wyborów parlamentarnych buduje Koalicję Polską i nie chce współpracować z PO. Z kolei Platforma zastanawia się, czy w Koalicji Obywatelskiej (obecnie PO, Nowoczesna i Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej) chce widzieć SLD i Wiosnę Roberta Biedronia.

Włodzimierz Czarzasty w mocnych słowach ocenił w poniedziałek w Polsat News, że wspólny duży blog to "jedyna droga do wygrania z PiS-em". - Jeżeli Platforma Obywatelska nie zdecyduje się na budowanie takiego bloku, to znaczy, że nie chce wygrać i weźmie za to odpowiedzialność - powiedział Czarzasty.

Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej podkreślał, że wynik 38 proc. w wyborach europejskich był sukcesem opozycji i partie przeciwne polityce Prawa i Sprawiedliwości powinny współpracować.

d1fdm75

- To był fantastyczny wynik, jak na strukturę, która trwała trzy miesiące - stwierdził, po czym dodał: "Jeżeli nie pójdziemy wspólnie do wyborów, PiS wygra".

Nerwy i konsternacja w studiu. Krzysztof Brejza wyprowadzony z równowagi

Czarzasty ocenił, że gdyby PSL faktycznie poszło do wyborów w Koalicji Polskiej, bardzo na tym straci. - Nie znajdziecie na polu, w trakcie żniw, 10 procent w zbożu - powiedział gość Polsat News.

Mimo stanowczych deklaracji ludowców lider SLD zaznaczył, że ma nadzieję, iż Polskie Stronnictwo Ludowe ostateczne zdecyduje się na współpracę z Platformą oraz lewicą.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1fdm75

Podziel się opinią

Share
d1fdm75
d1fdm75
Więcej tematów