Trwa ładowanie...
d4gmpnw

Włodzimierz Cimoszewicz nie szczędzi PiS krytyki. "Ci ludzie nie chcą, by robić z nich głupków"

Były premier uważa, że polityka PiS zawodzi na wielu frontach. I twierdzi, że Kaczyński oraz jego partia w sposób „cyniczny”, a nawet „obrzydliwy”, wykorzystali katastrofę smoleńską do celów politycznych. Nie lepiej ocenia politykę zagraniczną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włodzimierz Cimoszewicz nie mówi "nie" powrotowi do polityki
Włodzimierz Cimoszewicz nie mówi "nie" powrotowi do polityki (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4gmpnw

- Dobrze jest, jeśli ktoś bierze odpowiedzialność za swoje własne decyzje – zaznaczył w rozmowie z TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz. Były premier uznał, że wysokość nagród wręczonych ministrom przez premier Szydło jest „skandaliczna”. Uznał też, że próba obrony tej decyzji była nietypowa.

- Nie po raz pierwszy premier Szydło krzyczała w parlamencie – powiedział i stwierdził, że było to skierowane również w stronę zdecydowanej większości Polaków, którzy nie zaakceptowali tych kwot.

- Były zdecydowanie przesadzone – podkreślił.

d4gmpnw

I zawahał się, gdy padło pytanie o jego powrót do polityki. - Nie mógłbym z ręką na sercu powiedzieć, ze nie wrócę – powiedział.

Zobacz także: Krasnodębski o problemach PiS

Cimoszewicz ma również poważne wątpliwości związane z reformą sądownictwa i jej konsekwencjami. - To dowodzi samobójczej skłonności do trwonienia zasobów, którymi dysponujemy – ocenił krytycznie wejście w życie ustawy o SN.

d4gmpnw

Gersdorf jest w "trudnym położeniu"

I przyznał, że jego zdaniem KE nie zaakceptuje zmian, które chce wprowadzić w tej kwestii PiS. – Rośnie irytacja takimi próbami oszukania. Ci ludzie nie chcą, by robić z nich głupków – stwierdził.

Cimoszewicz uznał, że Gersdorf nie musi zwoływać posiedzenia KRS w terminie, którego chce minister sprawiedliwości. - Ona nie jest związana żadnymi terminami – uznał. I przyznał, że I prezes SN jest w „trudnym położeniu”.

d4gmpnw

- Powinna zwołać to posiedzenie i otwarcie im powiedzieć, że w jej głębokim przekonaniu uczestniczą w czymś, co jest bezprawne i niekonstytucyjne – stwierdził. Krytycznie odniósł się również do informacji, że na 10 kwietnia nie będzie gotowy raport podkomisji smoleńskiej. - To są żałosne próby obronienia się przed ostateczną kompromitacją – powiedział.

I uznał, że Kaczyński i PiS w sposób „cyniczny”, a nawet „obrzydliwy”, wykorzystali ją do celów politycznych.

Zdaniem Cimoszewicza obecny premier nie poprawił wizerunku Polski na arenie międzynarodowej. - Wygląda to, przynajmniej z zagranicznej perspektywy, tragicznie – stwierdził. Dodał jednak, że premier Szydło nie była „mądrzejsza” ani „lepsza”.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gmpnw

Podziel się opinią

Share

d4gmpnw

d4gmpnw
Więcej tematów