Trwa ładowanie...

Włochy: w morzu znaleziono ciała 10 nielegalnych imigrantów, uratowano 941

Zwłoki 10 nielegalnych imigrantów znaleźli włoscy marynarze ze statku handlowego w Cieśninie Sycylijskiej, gdzie przewróciła się łódź pełna uchodźców. W czasie siedmiu operacji na Morzu Śródziemnym Włosi uratowali w ostatnich godzinach 941 uchodźców.

Share
Włochy: w morzu znaleziono ciała 10 nielegalnych imigrantów, uratowano 941
Źródło: AFP, fot: Carlo Hermann
d28yw4w

Ciała zlokalizowała załoga statku, który płynął w kierunku portu Augusta na Sycylii. Na pomoc ruszyła Straż Przybrzeżna biorąc na swój pokład rozbitków z łodzi. Płynęło nią z wybrzeży libijskich ponad 120 imigrantów.

Od wtorku włoska Straż uratowała w czasie kilku operacji, koordynowanych przez narodowe centrum w Rzymie, ponad 900 ludzi z łodzi i pontonów. Są wśrod nich ucikienierzy z Syrii, Tunezji i innych krajów Afryki, w tym wiele dzieci i kobiet. Akcje ratunkowe prowadzono w odległości około 50 mil morskich od brzegów Libii, skąd w ostatnich miesiącach nasiliła się fala nielegalnej imigracji w związku z chaosem, panującym w tym kraju. Libijskie wybrzeża kontrolowane są niemal wyłącznie przez przemytników ludzi, wysyłających nielegalnych imigrantów do Europy.

d28yw4w

Podziel się opinią

Share
d28yw4w
d28yw4w
Więcej tematów