Trwa ładowanie...
detf3fz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Włochy: w morzu znaleziono ciała 10 nielegalnych imigrantów, uratowano 941

Zwłoki 10 nielegalnych imigrantów znaleźli włoscy marynarze ze statku handlowego w Cieśninie Sycylijskiej, gdzie przewróciła się łódź pełna uchodźców. W czasie siedmiu operacji na Morzu Śródziemnym Włosi uratowali w ostatnich godzinach 941 uchodźców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy: w morzu znaleziono ciała 10 nielegalnych imigrantów, uratowano 941
(AFP, Fot: Carlo Hermann)
detf3fz

Ciała zlokalizowała załoga statku, który płynął w kierunku portu Augusta na Sycylii. Na pomoc ruszyła Straż Przybrzeżna biorąc na swój pokład rozbitków z łodzi. Płynęło nią z wybrzeży libijskich ponad 120 imigrantów.

Od wtorku włoska Straż uratowała w czasie kilku operacji, koordynowanych przez narodowe centrum w Rzymie, ponad 900 ludzi z łodzi i pontonów. Są wśrod nich ucikienierzy z Syrii, Tunezji i innych krajów Afryki, w tym wiele dzieci i kobiet. Akcje ratunkowe prowadzono w odległości około 50 mil morskich od brzegów Libii, skąd w ostatnich miesiącach nasiliła się fala nielegalnej imigracji w związku z chaosem, panującym w tym kraju. Libijskie wybrzeża kontrolowane są niemal wyłącznie przez przemytników ludzi, wysyłających nielegalnych imigrantów do Europy.

detf3fz

Podziel się opinią

Share

detf3fz

detf3fz
Więcej tematów