Trwa ładowanie...
d1okvzb

Włochy: Somalijczyk planował zamach w Watykanie. Został zatrzymany

W czwartek, w Bari zatrzymano Somalijczyka, który planował przeprowadzenie zamachu, przypuszczalnie w Bazylice św. Piotra w Watykanie. - Kto zabija chrześcijan jest naszym bratem – powiedział w podsłuchanej rozmowie telefonicznej, podaje IAR.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy: Somalijczyk planował zamach w Watykanie. Został zatrzymany
Włochy: Somalijczyk planował zamach w Watykanie. Został zatrzymany (iStock.com)
d1okvzb

Włochy: Somalijczyk planował zamach, został zatrzymany

20-letni Somalijczyk Ibrahim Omar był od dłuższego czasu obserwowany przez policję. O jego zatrzymaniu poinformował podczas konferencji prasowej prokurator Bari, Francesco Gianella. Z podsłuchanej rozmowy telefonicznej, dzień po zamachu w Strasburgu, wynikało, że sam planuje atak terrorystyczny.

- Musieliśmy działać szybko, bo z podsłuchanych konwersacji wynikało, że udaje się do Rzymu. Mowa była o przeprowadzeniu zamachu w wielkim kościele. Padła też data: 27 grudnia – powiedział Gianell, cytowany przez IAR.

d1okvzb

Somalijczyk podczas podsłuchanej rozmowy powiedział, że "kto zabija chrześcijan, wrogów Allaha, jest naszym bratem, obojętnie skąd pochodzi". Mężczyznę aresztowany we czwartek na ulicy w Bari, gdy z dwoma walizkami udawał się do Rzymu. W jego telefonie komórkowym znaleziono materiały propagandowe Państwa Islamskiego.

Zamach na jarmarku bożonarodzeniowym w Strasburgu

We wtorek ok. godz. 20 (czasu lokalnego) w pobliżu słynnego jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu doszło do zamachu terrorystycznego. 29-letni Chérif Chekatt, Francuz marokańskiego pochodzenia urodzony w Strasburgu strzelał do przypadkowych osób. Jak informowaliśmy w czwartek, według świadków zamachu, napastnik tuż przed oddaniem strzałów miał krzyczeć "Allahu Akbar”.

W wyniku wtorkowego zamachu śmierć poniosło 5 osób, a kilkanaście zostało rannych. Wsórd ofiar zamachowca znalazł się również 36-letni Bartosz Niedzielski, który nie dopuścił, by napastnik wszedł do klubu, gdzie odbywał się koncert.

d1okvzb

Podziel się opinią

Share

d1okvzb

d1okvzb
Więcej tematów