Trwa ładowanie...
d36faep
d36faep
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Włochy: rodzina z Sardynii najstarsza na świecie, trafili do księgi rekordów Guinnessa

Na słynącej z długowieczności mieszkańców włoskiej Sardynii żyje najstarsza na świecie rodzina dziewięcioro braci i sióstr ma razem ponad 818 lat, z czego 105 przypada na najstarszą z rodzeństwa. Rekord odnotowała Księga rekordów Guinnessa - piszą media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d36faep

Według lokalnego dziennika "L'Unione Sarda" po kilkuletnich badaniach na pięciu kontynentach potwierdzono w Kiędze Guinnessa, że rekord długowieczności należy do rodziny Melis z Sardynii.

Rodzina pochodzi z wioski Perdasdefogu w regionie Ogliastra w środkowej części wyspy.

1 czerwca 2012 dziewięcioro rodzeństwa miało w sumie 818 lat i 205 dni. Najstarsza Consolata, która sama doczekała się dziewięciorga dzieci, 24 wnucząt, 25 prawnucząt i trójki praprawnucząt, skończy w środę 105 lat.

d36faep

Druga z kolei to 99-letnia Claudia, wciąż cieszy się dobrym zdrowiem. Maria ma lat 97, Antonio - 93, Concetta - 91, Adolfo - 89 i wciąż pracuje w swym barze. Vitalio ma lat 86, Vitalia - 81, najmłodsza jest 78-letnia Mafalda.

Według różnych mediów włoskich Sardynia, a zwłaszcza okolice Ogliastry, słyną z długowieczności mieszkańców. Na każde 100 tysięcy mieszkańców przypada 22 ludzi, którzy przekroczyli setkę, w pozostałych częściach Włoch ta proporcja wynosi 1 do 100 tysięcy.

d36faep

Podziel się opinią

Share

d36faep

d36faep
Więcej tematów