Trwa ładowanie...
d444f68
d444f68
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Włochy/Baza operacyjna kamorry w... szpitalu

Klan kamorry urządzał w szpitalu w Neapolu spotkania na szczycie i przechowywał tam broń i narkotyki- takie są ustalenia śledztwa, które doprowadziło do aresztowania ponad 50 mafiozów. Z pomocy tamtejszego pogotowia woleli nie korzystać konkurenci gangu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d444f68

Szpital Ascalesi w historycznym centrum stolicy Kampanii był kontrolowany, jak się okazało, przez neapolitańską mafię już od lat 80. ub. wieku. Ostatnio wykorzystywano go wręcz jako bazę operacyjną gangu Ferraiuolo-Stolder, prowadzącego walkę z konkurencyjnym klanem Del Prete o kontrolę dzielnicy, w której znajdują się gmachy sądów.

Jednak obecność przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, a zatem także sił porządkowych, w pobliżu nie nakłoniła walczących mafijnych rodzin do rezygnacji z prób opanowania tego terytorium. Przeciwnie, właśnie tam przestępcy wykazali się wyjątkową zuchwałością.

Aby uniknąć policyjnych kontroli oraz zapewnić sobie bezpieczne schronienie przed rywalami i krwawymi atakami z ich strony, gangsterzy organizowali narady i spotkania na szczycie, także z przedstawicielami innych gangów kamorry, w szpitalu. Tam również bezkarnie przechowywali broń i narkotyki, którymi handlowali. Było to możliwe, ponieważ ich wspólnikiem był szpitalny strażnik.

d444f68

Gang został rozbity przez karabinierów, którzy aresztowali łącznie 54 osoby. Funkcjonariusze nie zatrzymali tylko jednego, karanego już wcześniej, mafioza. Okazało się, że w niedzielę został zabity w mafijnych porachunkach.

Śledztwo wykazało również, że kiedy do szpitala w Neapolu kontrolowanego przez klan kamorry przywieziono bossa konkurencyjnego gangu, ciężko rannego w zamachu, strażnicy placówki uprzedzili jego opiekunów o tym, że w środku przebywają uzbrojeni groźni przestępcy. Poradzono, aby z rannym pojechać do "bezpieczniejszego" szpitala.

d444f68

Podziel się opinią

Share

d444f68

d444f68
Więcej tematów