Trwa ładowanie...
d34bj7k

Właściciele nieruchomości kontra prawa lokatorów

Polska Unia Właścicieli Nieruchomości protestuje przeciw ustawie o ochronie praw lokatorów. Unia zgłosiła do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o uznanie za niezgodne z konstytucją dwu artykułów czerwcowej ustawy.

Share
d34bj7k

Właściciele twierdzą, że ustawa ogranicza ich prawa do dysponowania swoją własnością. _ Stawia się nas w sytuacji, z której musimy niejako kredytować wynajem mieszkań przez lokatorów, którzy nie chcą lub nie mogą płacić za czynsz_ - powiedziała w poniedziałek wiceprezydent Polskiej Unii Właścicieli Nieruchomości, Barbara Grzybowska-Kabańska.

Właściciele nie zgadzają się też na ograniczenie możliwości podnoszenia czynszów. Ustawa zakłada, że czynsz do końca 2004 r. może wynieść jedynie 3% wartości odtworzeniowej mieszkania. Według Unii, wysokość czynszu powinna wynieść minimum 4,5%. Artykuł ustawy regulujący tę kwestię jest jednym z dwóch oskarżonych przez Unię w TK.

_ Będziemy jeszcze rozszerzać i uzupełniać nasz wniosek do TK. Te dwa artykuły, jako najbardziej jaskrawe stanowiły podstawę do szybkiego złożenia wniosku_ - powiedziała. wiceprezydent.

Ustawę o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego Sejm uchwalił 21 czerwca 2001. (reb)

d34bj7k

Podziel się opinią

Share
d34bj7k
d34bj7k
Więcej tematów