Trwa ładowanie...
01-06-2015 13:20

Właściciel zawalonej fabryki w Bangladeszu oskarżony o wielokrotne zabójstwo

Właściciel fabryki w Bangladeszu, która zawaliła się przed dwoma laty, został oskarżony o wielokrotne zabójstwo. W katastrofie zginęło przeszło 1130 osób. Oskarżonemu, Sohelowi Ranie, grozi kara śmierci.

Właściciel zawalonej fabryki w Bangladeszu oskarżony o wielokrotne zabójstwoŹródło: AFP, fot: STR
d3u6lok
d3u6lok

Prokuratura prowadzi w sprawie katastrofy dwa śledztwa. Jedno dotyczy zabójstwa, a drugie - błędów, popełnionych przy budowie gmachu fabrycznego. Oprócz właściciela, zarzuty postawiono jeszcze 41 osobom.

Dochodzenie wykazało między innymi, że ludzie zatrudnieni w fabryce odzieżowej zostali zmuszeni do pracy w dniu katastrofy, mimo że dzień wcześniej ściany budynku zaczęły pękać.

Budynek Rana Plaza na przedmieściu stolicy Bangladeszu, Dhaki, zawalił się 24 kwietnia 2013 roku. Zginęło ponad 1130 ludzi, 2,5 tysiąca udało się uratować. Wielu z nich zostało jednak rannych.

Przyczyną katastrofy, największej tego rodzaju w dziejach Bangladeszu, było między innymi wybudowanie budynku na bagnistym gruncie i umieszczenie ciężkich maszyn na jego wyższych piętrach.

d3u6lok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u6lok
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj