Władze Ukrainy: 200 separatystów zginęło w ataku na lotnisko w Doniecku

Władze Ukrainy: 200 separatystów zginęło w ataku na lotnisko w Doniecku

Dwustu prorosyjskich separatystów zginęło przy kolejnej próbie odbicia z rąk ukraińskich wojsk lotniska w Doniecku na wschodzie kraju - poinformowało dowództwo prowadzonej tam operacji antyterrorystycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

- Bojownicy, którzy prowadzili w czwartek ostrzał pozycji ukraińskich żołnierzy w donieckim porcie lotniczym, zostali zlikwidowani ogniem oddziałów artyleryjskich sił operacji antyterrorystycznej - ogłosiło dowództwo na Facebooku.

Według zweryfikowanych informacji na skutek ataku zniszczone zostały cztery czołgi separatystów, dwa transportery opancerzone, dwie haubice D-30, jeden bojowy wóz piechoty. Zginęło do 200 bojowników.

WP

Położone w północnej części Doniecka lotnisko jest bez powodzenia atakowane przez separatystów od maja. Obecność wojsk ukraińskich w tym punkcie jest solą w oku buntowników z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, gdyż pokazuje, że ich "stolica" nie jest przez nich całkowicie kontrolowana.

Ze względu na zacięty opór wobec codziennych ataków rebeliantów na lotnisko walczący tam ukraińscy żołnierze zyskali miano "cyborgów".

Zobacz również wcześniejszy film z walk o odbicie lotniska:

WP
WP
WP