Trwa ładowanie...

Władze Tunezji: udaremniliśmy "poważny atak terrorystyczny"

Tunezyjskie służby poinformowały o udaremnienie ataku terrorystycznego na hotel w Susie. Reuters informuje, że zatrzymano 17 dżihadystów. Podczas akcji przechwycono karabiny Kałasznikowa i materiały wybuchowe, w tym bomby na pasach do ataków samobójczych.

Share
Władze Tunezji: udaremniliśmy "poważny atak terrorystyczny"
Źródło: PAP/DPA, Fot: Andreas Gebert
d3zgu7s

Agencja cytuje Rafika Chelli z tunezyjskiego resortu spraw wewnętrznych, który precyzuje, że zamach miał zostać przeprowadzony w ty miesiącu, a oprócz hotelu w słynnym kurorcie islamscy terroryści chcieli zaatakować również inne cele.

Chodzi o posterunki sił bezpieczeństwa w tym Susie, instytucje państwowe oraz siedziby ugrupowań politycznych. - Rozbita komórka terrorystyczna chciała wywołać chaos w całym kraju - stwierdził Chelli.

d3zgu7s

Dodał, że część zatrzymanych bojowników zostało przeszkolonych w Libii i Syrii. W Tunezji czekali na sygnał do przeprowadzenia ataku.

Susa to miejsce jednego z dwóch głównych ataków Państwa Islamskiego w Tunezji w tym roku. W czerwcu na plaży zginęło tam 38 obcokrajowców. W marcu napastnicy zabili 21 turystów podczas zamachu w Muzeum Bardo w Tunisie.

Trzej napastnicy, którzy brali udział w poprzednich atakach w Tunisie i Sousse również byli na przeszkoleniu w obozach dżihadystów w Libii.

W ubiegłym tygodniu bojownicy islamscy zabili nastolatka z prowincji Sidi Bu Zajd, którego oskarżyli o współpracę z tunezyjską armią. Jako ostrzeżenie dla innych dżihadyści przesłali rodzinie chłopaka jego głowę.

Tunezyjskie wojsko prowadzi stałą operację przeciw islamistom. W ostatnim czasie do starć doszło w górach Chaambi na granicy z Algierią. To tam zaszyli się bojownicy ISIS.

d3zgu7s

Podziel się opinią

Share
d3zgu7s
d3zgu7s
Więcej tematów