WP
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Władze krymskie ogłosiły Krym niepodległym państwem

Rada Najwyższa (parlament) Krymu przyjęła uchwałę o niepodległości Krymu - poinformowało centrum prasowe Rady Najwyższej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Demonstracja ws. przyłączenia Krymu do Rosji
Demonstracja ws. przyłączenia Krymu do Rosji (PAP/EPA, Fot: PHOTOMIG)
WP

Rada Najwyższa Autonomicznej Republiki Krymu przyjęła uchwałę w tej sprawie. Opowiedziało się za nią 85 deputowanych. Jednocześnie Krym zwraca się do Moskwy z prośbą o przyjęcie w skład Federacji Rosyjskiej .

Twórcy uchwały powołują się na "bezpośrednią wolę narodów Krymu" wyrażoną we wczorajszym referendum. Ogłaszają Krym "niezależnym, suwerennym państwem - Republiką Krymu". Specjalny status w ramach republiki otrzymuje miasto Sewastopol, w którym swą bazę ma rosyjska Flota Czarnomorska.

W deklaracji "niepodległości" stwierdzono, że "Republika Krym zamierza budować swoje relacje z innymi państwami na zasadzie równości , pokoju, dobrego sąsiedztwa i innych powszechnie uznawanych zasad współpracy politycznej, gospodarczej i kulturalnej pomiędzy państwami".

WP

Ukraińskie jednostki wojskowe na Krymie zostaną rozformowane - oświadczył szef Rady Najwyższej Krymu Wołodymyr Konstantinow.

- Wszystko, co się tu znajduje, bezwzględnie znacjonalizujemy. Jednostki zostaną rozformowane. Tych, którzy zechcą tu mieszkać - prosimy bardzo. Jeśli ktoś zechce złożyć przysięgę, te kwestie także będą rozpatrywane - oświadczył.

Polub WP Wiadomości
WP
WP