Trwa ładowanie...
d15qg27

Władze Kolonii: w Sylwestra było bezpiecznie

Władze Kolonii w Niemczech oceniły, że zabawa sylwestrowa w tym mieście przebiegła bezpiecznie. Przed rokiem doszło tam do setek napaści seksualnych na kobiety dokonanych przez imigrantów z północnej Afryki.
Share
Władze Kolonii: w Sylwestra było bezpiecznie
Źródło: AFP, Fot: Sven Hoppe
d15qg27

Burmistrz Kolonii Henriette Reker powiedziała, że przygotowany plan bezpieczeństwa sprawdził się, a centrum miasta należało tym razem do osób, które chciały radośnie witać Nowy Rok. Porządku w Sylwestra pilnowało w Kolonii ponad półtora tysiąca policjantów - dziesięć razy więcej niż przed rokiem. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 600 młodych mężczyzn - głównie z krajów Afryki Północnej.

Wielu z nich nie pozwolono na wejście na teren sylwestrowej zabawy pomiędzy dworcem a kolońską katedrą. Pod adresem policji pojawiły się oskarżenia o rasizm. Szef kolońskich policjantów odpowiadał jednak, że powodem kontroli nie była przynależność etniczna, tylko agresywne zachowanie grup młodych mężczyzn. W sumie policji zgłoszono siedem zawiadomień o przestępstwach seksualnych. Nie było wśród nich gwałtów.

oprac. Michał Kurek

d15qg27

Zobacz także: W Monachium odbył się wiec poparcia dla uchodźców

d15qg27

Podziel się opinią

Share
d15qg27
d15qg27
Więcej tematów