Trwa ładowanie...
d3z7e98
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Władze Duisburga zlekceważyły ostrzeżenia

Straż pożarna i policja miały poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa Parady Miłości i ostrzegały władze Duisburga przed jej organizacją - poinformował w poniedziałkowym wydaniu dziennik "Koelner Rundschau".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze Duisburga zlekceważyły ostrzeżenia
(AFP)
d3z7e98

Według gazety, już w październiku 2009 roku straż pożarna przekazała włodarzom miasta wewnętrzną notatkę, w której ostrzegła przed organizacją Parady Miłości, głównie przez zagrożenie bezpieczeństwa jej uczestników podczas przejścia przez tunel. "Nikt wówczas nie zareagował" - powiedział gazecie jeden z miejskich urzędników. O notatce miał wiedzieć sam burmistrz Duisburga Adolf Sauerland.

Poważne wątpliwości miała także, jak twierdzi dziennik, policja. Na kilka dni przed paradą policjanci przeprowadzili inspekcję terenu, podczas której stwierdzili, że obszar wokół dworca towarowego jest za mały jak na tak wielką imprezę. W wyniku paniki w tunelu prowadzącym na teren starego dworca towarowego zginęło 19 uczestników Parady Miłości, a 340 zostało rannych.

d3z7e98

Podziel się opinią

Share

d3z7e98

d3z7e98
Więcej tematów