Trwa ładowanie...

Władimir Putin zwalnia tysiące funkcjonariuszy MSW

• Pracę stracą 163 tysiące osób
• Nie wiadomo, czym spowodowana jest decyzja
• 3 miesiące temu Putin ograniczył liczbę pracowników resortu do 1 miliona 68 tysięcy osób
• Teraz zmniejszył ją do niespełna 905 tysięcy

Share
Władimir Putin zwalnia tysiące funkcjonariuszy MSWŹródło: GRIGORY DUKOR / POOL / AFP
d3vl6gz

163 tysiące pracowników rosyjskiego MSW straci pracę. Dekret o zmniejszeniu stanu zatrudnienia w samym resorcie i podległych mu organach podpisał prezydent Władimir Putin. Jak informuje rozgłośnia Echo Moskwy, w dokumencie nie ma wyjaśnienia, czym spowodowana jest taka decyzja.

Wśród 163 tysięcy funkcjonariuszy, którzy będą musieli odejść, 700 osób to bezpośrednio pracownicy ministerstwa.

Agencja Interfax przypomina, że już trzy miesiące temu Władimir Putin ograniczył maksymalną liczbę pracowników resortu do 1 miliona 68 tysięcy osób, a teraz zmniejszył do niespełna 905 tysięcy.

d3vl6gz

Wcześniej dziennik "Kommiersant" sugerował, że Putin chce połączyć wszystkie służby specjalne i policyjne w jeden resort, który tak jak za czasów ZSRR, nosiłby nazwę Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego. Oznaczałoby to odbudowę struktur i potęgi, zlikwidowanego po upadku państwa radzieckiego Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego - KGB.

W odpowiedzi na tekst "Kommiersanta", rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że w administracji prezydenta nic nie wiadomo na ten temat.

Tymczasem wielu niezależnych komentatorów zwraca uwagę na powstanie w Rosji Gwardii Narodowej oraz konsolidację służb bezpieczeństwa i migracyjnych. W ich opinii ma to związek z przygotowaniami do wyborów prezydenckich w 2018 roku. Chodzi o zwiększenie kontroli państwa nad obywatelem i możliwość sprawniejszego reagowania, w przypadku ewentualnych rozruchów.

d3vl6gz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vl6gz
d3vl6gz
Więcej tematów